Новини
Бориспіль
Здоров'я

Бориспільщина: люди скаржаться на шум від літаків


Жителів села Гора турбує постійний шум, які створюють літаки, що прибувають та відлітають від аеропорту "Бориспіль".

Також громадяни обурюються, що ДП МА "Бориспіль" не сплаує жителям сіл, які знаходяться поруч із аеропортом грошову компенсацію за негативний вплив літаків на здоров'я людей.

Адже, як з'ясували вчені шум від літаків призводить до хвороб серця. Про результати дослідження сказано в статті, опублікованій в науковому журналі British Medical Journal.

На думку науковців, люди, які часто чують шум літаків, зокрема, що живуть поряд з аеропортами, відчувають навантаження фізіологічного та психологічного характеру, які призводять до порушень сну, нервозності та гіпертонії.

Провівши дослідження серед 6 млн людей старше 65 років, що живуть неподалік від аеропортів, вони встановили, що перевищення допустимих норм шуму на 10 дБ підвищує показники захворюваності на серцево-судинні хвороби на 3,5 %.

Крім того, жителі територій, що перебувають поряд з аеропортами, приблизно на 20% частіше мають інсульт і мають ішемічну хворобу серця. Вчені підкреслили, що необхідно враховувати ці показники при будівництві нових аеропортів, а також при будівництві будинків неподалік від уже наявних.

Тож на останній сесії Гірської сільради депутат Олександр Карасевич закликав сільського голову розібратися із цією проблемою.

"Сьогодні на сесії я підняв це питання і попросив, щоб від сільської ради були надіслані листи з вимогою роз'яснити цю ситуацію (та виправити її) до ДП МА "Бориспіль", а також у всі відповідні контролюючі та регулюючі органи.

Також я попросив голову села протягом місяця відзвітуватись про надіслані листи і оприлюднити їх.

Роман Дмитрів на камеру пообіцяв, що зробить це", - повідомив він.

Нагадаємо, що у 2017 році  ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" змінило адресу своєї реєстрації з міста Бориспіль на село Гора Київської області. Якщо раніше місцезнаходженням аеропорту значилось місто Бориспіль (Київська обл.), то тепер аеропорт прописаний в прилеглому від нього селі Гора.