Новини
Вишгород
Культура

«Більше, ніж просто кераміка»: 6 жовтня у Вишгороді відкриється виставка


У музеї давньоруського гончарства ВІКЗ майстри-керамісти Марія Назаренко та Валерій Доставалов покажуть свої роботи.

У межах культурно-мистецького проєкту «Вишгородщина мальовнича» завтра, 6 жовтня, у музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника відкриється нова виставка «Більше, ніж просто кераміка», героями якої стануть майстри-керамісти Марія Назаренко та Валерій Доставалов. Виставка триватиме до 20 жовтня. Про це повідомляють Новини Вишгородського заповідника.

У Вишгороді керамічне виробництво розвивалося ще з часів Київської Русі. Тут було знайдено більше десятка різноманітних видів глини, і в княжі часи діяло до 250-300 гончарів, які створювали вироби, що не лише користувалися попитом у місцевих жителів та киян, а й ішли до княжих дворів. Саме у Вишгороді можна побачити єдиний у Східній Європі збережений гончарний горн ХІ ст. Нині у музеї проводяться майстер-класи з гончарства та ліплення з глини.

А завтра можна буде ознайомитися з творчістю учасників майстерні кераміки Pigment Марії Назаренко та Валерія Доставалова.

Майстри розповіли про свій проєкт: «У 2018 році все почалося з того, що з’явилося велике бажання створювати щось цікаве, красиве, та просто дарувати приємні емоції людям. Цю ідею ми вирішили реалізувати у двох напрямках. Спершу почали створювати, здавалося б, повсякденні та звичні речі – керамічний посуд, але у кожній чашці чи мисочці було щось живе та емоційне, наче вони вже були витвором мистецтва.
Також ми почали проводити майстер-класи з ліплення та гончарства, даючи змогу кожному створити щось своє, щось для себе та близьких – своє маленьке чудо. Робота з глиною це не просто зайняття - це можливість втілити у життя свої творчі задуми, а для декого просто відпочити і ні про що не думати, та отримати багато емоцій від готового результату».Майстерня Pigment була учасником низки творчих заходів:

  • Фестиваль «Родина» 2018, м. Боярка;
  • Свято родинних традицій 2019, м. Вишгород;
  • Bobritsa film festival 2019, м. Бобриця;
  • Свято родинних традицій 2019, м. Вишгород;
  • Маркет кераміки «Всі_свої» 2020 м. Київ.

Також під час благодійного проєкту «Твоє серце не керамічне», який відбувся  у 2020 році у лікарні «Охмадит», було роздано 1000 керамічних сердець донорам крові.

Як  повідомляв «Погляд», у Вишгородському музеї демонструвалась виставка картин з QR-підказками.