Новини
Екологія
За кордоном

Більше метру: найбільшу в світі квітку знайшли в Індонезії


Найбільша в світі квітка належиться до виду рафлезія, повідомляє CNN.

Фото: CNN

«Рослину раффлезії нерідко називають «квіткою монстром» за її паразитарні властивості та напрочуд огидний сморід. Охоронці індонезійської дикої природи, можливо, знайшли найбільшу квітку», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляють в інформаційному агентстві діаметр квітки становить 111 сантиметрів, таким чином вона є найбільшою з коли-небудь зареєстрованих.

Довідково:
Всі представники роду (приблизно 30 видів) – рослини-паразити. У рослини немає коріння, хлорофілу. Таломи рафлезії проростають у ліанах роду Tetrastigma. Рафлезії вирізняються своїми гігантськими квітами, деякі сягають діаметра понад 1 м і маси більше 10 кг. У рафлезії великі пелюстки, і цвіте вона всього тиждень, потім помирає. До цього роду належить найбільша квітка на планеті – Rafflesia arnoldii. Рафлезія була відкрита в дощових лісах південно-західної частини острова Суматра місцевим провідником, який працював з доктором Джозефом Арнольдом у експедиції в 1818 році та названа на честь сера Томаса Стемфорда Раффлза, який очолював експедицію.

Цікаво знати, що квітка, яка раніше була названа найбільшою у світі і всього на 4 см меншою за нинішнього рекордсмена, цвіла на цьому самому місці у 2017 році.