Новини
Біла Церква
Екологія
Земля

Біла Церква озеленюється: у місті з’явилась алея платанів


У Білій Церкві вздовж вулиці Дружби днями висадили молоді дерева замість зрізаних старих тополь. На противагу крихким та алергенним тополям обрано кленолисті платани.

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

Для Білої Церкви це незвичне дерево, проте воно широко використовується в інших містах і закордоном. Платани ідеально вписуються в міський ландшафт, прекрасно доповнюють урбаністичність міста та мають значно більшу витривалість у порівнянні з іншими деревами. Їх особливостями є розлога густа крона та високий стовбур, тому платани є найкращою рослиною для створення тіні.

У місті висадили 23 саджанці 8-річного віку з київського розсадника. А це значить, що вони вже акліматизовані до наших погодних умов.

Під час висадки також були облаштовані системи збагачення повітрям та зрошування. Враховуючи близькість посадки до дорожнього покриття та тротуару, застосовано кореневий бар’єр, який монтується вертикально навколо кореневища. Він стримує агресивне горизонтальне розповсюдження коріння та захищає прилеглі зони від можливого руйнування.

За сезон активного росту молодий приріст цих дерев досягає близько 50 см у висоту та 40 см в ширину. До речі, в ландшафтному дизайні платанам немає альтернативи. Це дерево здатне прикрасити будь-яку ділянку, а в груповому насадженні – це завжди яскрава акцентна точка ландшафту.

Висадження платанів є частиною проекту «Управління зеленими насадженнями в м. Біла Церква», який реалізується спільно з «Фондом Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні.

Для довідки: Платани — високі листопадні дерева з густою широкою кроною, які належать до представників орнаментальних листяних дерев, які завдяки своїм густим, красивим кронам і незвичайному плямистому забарвленню гілок цінуються як декоративні. Саме через декоративну цінність і витривалість в умовах атмосферного забруднення їх часто використовують для оздоблення вулиць міст, замінюючи ними менш витривалі породи дерев, такі як тополі, каштани, липи, клени та ін.

Фото - Білоцерківська міська рада.