Новини
Новини світу

Байден на саміті G7 підтримав навчання ЗСУ на F16 (ВІДЕО)

Байден заявив лідерам G7, що США підтримають підготовку українських пілотів на винищувачах F-16 - CNN.

Президент Сполучених Штатів Америки підтримує спільні зусилля союзників й партнерів щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16.

Про це американський лідер заявив під час саміту G7.

Навчання на винищувачах не відбуватиметься в США, але американський персонал долучиться до нього разом з європейськими союзниками й партнерами. Очікується, що навчання триватимуть кілька місяців й можуть розпочатись "найближчими тижнями".

"Оскільки навчання відбуватимуться протягом наступних місяців, наша коаліція країн, які беруть участь у цих зусиллях, вирішить, коли фактично надати літаки, скільки ми надамо і хто їх надасть".

Також він додав, що сьогодні США та союзники зосередились на наданні Україні переважної більшості систем, озброєнь та тренувань, необхідних для проведення наступальних операцій цієї весни та влітку, а вдосконалення Повітряних сил ЗСУ - відображають довгострокову відданість самообороні нашої країни.

При цьому, за словами чиновника, підготовка українських пілотів на F-16 відбуватиметься на об'єктах у Європі. А на завершення тренувань потрібно кілька місяців. Підготовку хочуть розпочати найближчими тижнями, додав він.

Вас також можуть зацікавити такі новини: