Новини
Всесвіт

Астрономи зафіксували аномальний період в історії Чумацького Шляху


Вчені знайшли докази аномальних подій в житті нашої галактики. Йдеться про неймовірно потужний сплеск зореутворення, який призвів до вибуху понад сто тисяч наднових. Дослідження було опубліковане в журналі Nature Astronomy.

Відкриття вдалося зробити за допомогою Дуже великого телескопа (VLT) Європейської південної обсерваторії (ESO), під час спостереження центральної частини Чумацького Шляху. Астрономам вдалося розкрити абсолютно нові подробиці про історію формування зірок в нашій галактиці. Ось що з цього приводу повідомив Доктор Райнер Шьодель з Інституту астрофізики Андалусії в Гранаді, який керував спостереженнями:

«Наш безпрецедентний огляд здебільшого галактичного центру дав нам детальне розуміння процесу утворення зірок в цьому регіоні Чумацького шляху. Попри те, що до сих пір було прийнято за основу, ми виявили, що утворення зірок не було безперервним процесом».

Вчені з'ясували, що приблизно 80% зірок в центральній частині Чумацького шляху утворилися в найперші роки існування Чумацького Шляху, в проміжок між 8 і 13,5 мільярдами років тому. За цим початковим періодом зореутворення було близько шести мільярдів років, протягом яких сформувалася зовсім незначна кількість зірок.

Однак же, ця ера закінчилася інтенсивним вибухом зореутворення. Приблизно один мільярд років тому, протягом менше 100 мільйонів років зірки в цій центральній частині досягли маси кількох десятків мільйонів Сонць.

Цікаво, що в даний час Чумацький Шлях формує зірки зі швидкістю приблизно одна або дві сонячні маси в рік. Під час подібних «спалахів» формується багато масивних зірок, але так як їх тривалість життя коротше, ніж у зірок з меншою масою, вони досягають кінця свого життя набагато швидше, вмираючи від сильного вибуху наднових.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Андромеда поглинула не менше двох галактик – на черзі Чумацький шлях.