Новини
Всесвіт

Астрономи назвали вік Чумацького Шляху


Для того, щоб назвати скільки років нашій галактиці, вчені використали дані місії Кеплера і метод астеросейсмології.

Для нового дослідження група з 38 учених на чолі з вченими з австралійського Центру передової астрофізики в тривимірному просторі ARC (ASTRO-3D) використали дані місії Кеплера.

Дослідження, яке описує результати їхньої роботи – під назвою «Огляд K2-HERMES: вік та металічність товстого диска» – нещодавно з'явився в Щомісячних повідомленнях Королівського астрономічного товариства.

Як і більшість інших спіральних галактик у Всесвіті, Чумацький Шлях складається з двох дископодібних структур – тонкого і товстого дисків. Товстий диск, який охоплює тонкий, містить близько 20% зірок Чумацького Шляху і вважається старшим з пари.

Щоб визначити вік товстого диска, вчені використали метод, відомий як астеросейсмологія. Він складається з вимірювання коливань зірки, викликаних струсами, коли зірки зазнають раптові зрушення, подібні до землетрусів. Цей процес дозволяє дослідникам проводити «галактичну археологію» і озирнутися на формування Чумацького Шляху.

Виходячи з отриманих даних, вчені переглянули офіційні оцінки віку товстого диска Чумацького Шляху, який, за їхніми висновками, становить близько 10 мільярдів років.