Новини
Всесвіт
За кордоном

Астрономи оприлюднили звіт щодо пошуку розумних цивілізацій

Позаземне життя шукали в центрі нашої галактики.

Астрономи оприлюднили звіт щодо пошуку розумних цивілізацій - зображення

Міжнародна команда астрономів на чолі зі спеціалістами австралійського державного об’єднання наукових та прикладних досліджень CSIRO представила звіт про результати пошуку позаземного розуму в Чумацькому Шляху. Підсумки виявились очікуваними – дослідники не знайшли ознак існування інших цивілізацій, повідомляє Phys.org.

Цей звіт став уже четвертим у серії подібних спостережень. У кожному з яких, астрономи вели пошук ознак діяльності розумних цивілізацій у спектрі низькочастотних радіохвиль.

Автори статті пишуть, що семигодинні спостереження велися протягом двох ночей за допомогою антен MWA. Цього разу пошук був зосереджений на центрі нашої галактики, де розташована надмасивна чорна діра Стрілець А*.

Спостереження за допомогою MWA було проведено на частоті 150 МГц. Астрономи сподівалися, що зможуть зафіксувати сигнали передавачів на цій довжині радіохвиль. Проте результатом стала цілковита тиша – жодних слідів позаземного розуму дослідники не знайшли.

У своїй роботі вони пояснюють, чому для дослідження обрали саме центр Чумацького Шляху. Зроблено це було виключно задля економії зусиль, оскільки у центрі нашої галактики зосереджена найбільша кількість зірок, навколо яких обертається величезна кількість планет. Більше того – деякі за своїми характеристиками нагадують Землю.

Відсутність очікуваного результату автори роботи також визнали непоганим результатом. На думку вчених, мережу пошуку позаземного розуму слід розкинути ще ширше. Дослідження також показало, що велика кількість планет у відносно малому космічному просторі зовсім не підвищує шанси на пошуки життя, а можливо, навіть зменшує їх.

"Висока щільність зірок у межах галактики означає, що катаклізми, такі як вибухи наднових та магнітарні спалахи, з більшою ймовірністю впливають на екзопланети, потенційно знищуючи будь-яке життя на їхній поверхні".

вчені CSIRO

Нагадаємо, в США розпочали продаж квитків для польоту в космос.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.