Новини
Здоров'я
Новини світу
За кордоном

Антитіла до коронавірусу здатні зберігатись до 9 місяців


У дослідженні, проведеному вченими зі Швеції серед співробітників лікарні Дандерюда, зазначається, що антитіла до COVID-19 здатні зберігатися до 9 місяців в організмі 96% людей, які перехворілі на коронавірус.

фото - freepik.com

Так, згідно з опублікованим звітом, навесні 2020 року дослідники відібрали зразки у 2 149 людей. Але в останній третій фазі дослідження кров здали лише 1 884 з них (88% від початкової групи). У 19% цих учасників виявили антитіла до SARS-CoV-2.

Таким чином, у тих 370 людей, у яких виникли антитіла до коронавірусу після хвороби, 96% все ще мали їх через 9 місяців.

Водночас дві третини перехворілих мають певну Т-клітинну пам'ять, специфічну для SARS CoV-2, що є іншою формою імунітету до коронавірусу. У менше ніж 2% людей без антитіл виявили специфічну пам'ять Т-клітин до коронавірусу. Це підтверджує попередні дослідження, які свідчать про те, що відсутність антитіл – не ознака відсутності імунітету.

фото - freepik.com

При цьому серед 340 людей з антитілами коронавірус повторно виявили лише у 1% учасників, що вказує на низький ризик повторного зараження.

Дане дослідження ще триває, наступний забір зразків відбудеться у травні.

Очікується, що тоді більша частина учасників дослідження вже буде вакцинована. Вчені хочуть порівняти імунну систему після природного зараження і після вакцинації.

«Погляд» також інформував, що в Україну вже їде вакцина CoviShield від Oxford/AstraZeneca, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZenecа. Її назва CoviShield. Вона виробляється на заводі в Індії.

А ось вакцину NovaVax Україна почне отримувати з липня 2021 року. Усього в Україну надійде 15 млн доз.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.