Блоги

Альона Романюк: Боти публікували фейки про мінування і розганяли паніку - СБУ ліквідувала ботоферми керовані з РФ - 18 000 фейкових аккаунтів

У Львові СБУ ліквідувала понад 18 тисяч фейкових аккаунтів. Боти публікували фейки про мінування тих чи інших об'єктів, а також розганяли паніку.

Альона Романюк: Боти публікували фейки про мінування і розганяли паніку - СБУ ліквідувала ботоферми керовані з РФ - 18 000 фейкових аккаунтів - зображення

На початку січня у фб створили низку груп з назвами "Новини України", "Україна моя" і т.п.

На аватарках і обкладинках сторінок – українські прапори, синьожовті елементи, тризуб. Сторінки мали від 10 до 120 тисяч підписників.

Альона Романюк: Боти публікували фейки про мінування і розганяли паніку - СБУ ліквідувала ботоферми керовані з РФ - 18 000 фейкових аккаунтів - зображення

Я трохи полистала контент однієї із найчисельніших груп на 104 тисячі підписників.

Під кожним постом – не менше 2 тисяч лайків, по 700+ коментарів.

Правда, коменти деколи геть не в тему. Аккаунти, які їх залишали, схожі на справжні. Є така штука – здавати аккаунти в оренду. Оце дуже схоже.

Увесь контент групи – репости з сайтів-сміттярок роддіна365.ру, укрраіна.ру і т. п.

Адміністратори усі цих груп та сторінок – із Вірменії.

Принаймні так показував фейсбук. Зараз усі ці групи фейсбук забанив.

Детально про контент того мотлоху розписали колеги із Texty.org.ua тут.

Будьте обережні. Не все, що є у фб та інших соцмережах, справжнє. Інфовійна ведеться на повну.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.