Новини
Новини Київської області
Екологія

Абсолютний рекорд на Київщині: така погода буває раз на 139 років


Вперше за 139 років спостережень 18 числа у столиці максимальна температура повітря перевищила 15 градусів тепла у грудні.

Як повідомляють в ЦГО ім. Б. Срезневського, 18 грудня після полудня стовпчик максимального термометра піднявся до +15,2°С, що на 3,7°С вище попереднього максимального значення температури для цього дня, зафіксованого у 1989 році.

«Це максимальне значення температури повітря стало найвищим за грудень у Києві за 139 років спостережень», – повідомляють в обсерваторії.

Крім того, за даними фахівців, така максимальна температурі повітря стала причиною того, що середньодобова температура в цей день досягла +8,2°С, що на 2,4°С вище попереднього рекорду температури повітря, який тримався з 1937 року.

Варто зазначити, що за кліматичною нормою таке значення відповідає температурі 16 жовтня.

Також зазначаєть, що ніч на Миколая у Києві виявилась найтеплішою з 1881 року. Стовпчик термометра не опустився нижче +5,8°С, що на 3,0°С вище попереднього рекордного значення температури 1904 та 2015 років.

Нагадаємо, 20 грудня на Київщину чекає тимчасове похолодання, проте, за прогнозом синоптиків, на вихідних знову буде тепло. Як повідомлялося раніше, до кінця грудня по всій Україні утримається аномально тепла погода. А за аномальним груднем прийде не менш теплий січень.