Новини
Головні новини
Буча
Вишгород
Бородянка
Вибори

96-ий округ: чому не варто голосувати за Москаленка?


Депутат Іванківської селищної ради Сергій Костюченко поділився думками з приводу того, чому не можна голосувати за діючого нардепа Москаленка, який голосував двома руками за закони Януковича. Далі – пряма мова.

Москаленко використовує у виборчій кампанії маніпулятивний трюк типового «мажоритарника» - все, що було побудовано на виборчому окрузі № 96 за бюджетні кошти він приписує як заслугу особисто собі.

Насправді, єдина приналежність Москаленка до будь-якого будівництва за державні кошти – це побудова корупційної схеми «відкатів». Він і сам цього не заперечує (цитую): « По кожному ремонту, кожному об’єкту треба «вибивати» фінансування з обласного та державного бюджету». В перекладі на просту мову це означає «договорняк», тобто потрібно з кожним чиновником, від якого залежить фінансування, домовитись за суму ( чи відсоток) відкату і на кінцевому етапі знайти фірму чи низку фірм, які ці «відкати» матеріалізують в конкретні суми через завищений - інколи в рази - кошторис. Ну і про себе не забути, звичайно. Ось чому у нас будь-яке будівництво будівель чи доріг в рази дорожче, чим у Європі. І все це подається обдуреному і обкраденому виборцю в красивій обгортці шоу з прийняттям чергового об’єкту «благодійником» Москаленком вкупі з місцевою чиновницькою челяддю, яка теж непогано нагріла руки.

Москаленко за роки свого депутатства на 96 окрузі створив цілу ієрархічну систему підконтрольних йому чиновників та власників фірм, які в тій чи іншій мірі мають доступ до виділення і освоєння бюджетних коштів. При цьому головний критерій відбору чиновників – вмісти красти і ділитися. Ніякі професійні навики, не говорячи вже про ідеологічні чи моральні установки, значення не мають: роби слухняно все для того, аби з найбільшою корупційною ефективністю освоїти бюджетні кошти ( не важливо з якого бюджету – державного, обласного чи місцевого).

А ще треба виграти вибори, використовуючи так званий «адмінресурс» - аби зберегти і закріпити діючу систему корупції. Це така собі система сучасного різновиду неофеодалізму: є владика, і є його підлеглі на місцях чиновники - васали. Чиновники змінюють партії, гасла, риторику, обіцянки, аби тільки знову попасти у владу, залишитися при кориті і заробити ще більше грошей – про які інтереси громади може йти мова? Служать чинуші не людям, а власній кишені.

Зараз заробляти стабільно в Україні, економіка якої фактично знищується, не ризикуючи як підприємець, можна тільки на розкраданні державних коштів по різних схемах, оборудках з землею, поборах з підприємців, безконтрольному грабунку природніх ресурсів ( для Іванківського і Поліського районів це нещадна вирубка лісу) тощо. Всю цю систему в народі називають просто: «банда». І кожен, хто в цій «банді» - процвітає, а всі інші – продовжують скочуватися в болото безпросвітної нужди.

Так буде і надалі, якщо виборці знову, після стількох отриманих уроків, проголосують фактично за збереження тієї системи, яка веде Україну і весь народ до погибелі.

Хочеш змінити систему? Тоді голосуй за кого завгодно – тільки не за Ярослава Москаленка.