Новини
Україна

908 грн у "Дії" на книжки: Зеленський підписав закон про стимулювання книговидання (ВІДЕО)

Закон передбачає державні субсидії на оренду приміщень для книгарень, а також запроваджує сертифікати на придбання книжок.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №11 251 про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження.

Про це 18 червня повідомила директорка Українського інституту книги Олександра Коваль на своїй сторінці у Фейсбук.

Коваль зазначає, що тепер залишилися формальності — постанова Кабміну, яка визначатиме порядок надання допомоги та внесення змін до порядку використання коштів УІК.

Вона додає, що на цю програму закладено в бюджеті 370 млн гривень і за ці кошти українці зможуть купити книжок, що дасть видавцям змогу додатково надрукувати 1,5–2 млн примірників.

"Нам усім на радість, а ворогам на погибель".

Народна депутатка та одна з ініціаторок законопроєкту Євгенія Кравчук у власному пості наголосила, що вже цього року українці, яким починаючи з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат у "Дії" на суму 908 грн на книжки.

Скористатися ним можна буде протягом року.

Вона також додала, що за законом запрацюють і субсидії для відшкодування оренди для приміщень книгарень. Це все вже передбачено в бюджеті, додаткових витрат з державної казни не буде.

Нагадаємо, через російський обстріл у харківській друкарні згоріло 50 тисяч книжок.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція.