Новини
Суспільство
Екологія

7 порад від фахівців, як навчити дитину сортувати сміття


У будь-якому віці перше, що вплине на формування у дитини звички сортувати сміття – це приклад батьків. Тому, звісно, починати потрібно з себе, показавши відповідний приклад, а вже потім вчити дітей. Але якщо ви вже вирішили залучити до цього корисного і важливого заняття молодше покоління, важливо знати, як це зробити правильно. 7 порад як навчити дитину сортувати сміття від вахівців департаменту екології та природних ресурсів КОДА.

1. Покажіть дитині, що купу поліетиленових пакетів можна замінити стильною еко-сумкою, яка зекономить сімейний бюджет і не буде шкодити довкіллю.

2. Розкажіть своїй дитині, чому важливо навчитися сортувати сміття і здавати його на переробку до пунктів прийому вторсировини.

3. Вирощуйте разом з дітьми кімнатні рослини та поясніть, що рослини очищують повітря і збагачують його киснем.

4. Покажіть дитині приклад – оберіть в магазині скляну тару замість пластикової, яка містить шкідливі речовини та поясніть, що скло легше переробити.

5. Навчіть дітей вимикати воду, коли вони чистять зуби та розкажіть чому її потрібно економити.

6. Розкажіть дитині, чому не можна викидати батарейки у звичайні смітники.

7. Зверніть увагу дитини на те, що виходячи з кімнати (в разі якщо встановлено лампу розжарювання), необхідно вимикати світло. Що стосується люмінесцентних ламп, то вони перегорають у разі частих вмикань-вимикань тому поясніть дитині, що вимикати їх потрібно тільки в разі, якщо виходити з кімнати більш ніж на 15 хв.