Новини
Культура
Дати
Новини світу

27 березня - Міжнародний день театру


Всесвітній день театру щорічно відзначається 27 березня. Свято встановлене для вшанування театру та всіх його працівників, як надбання культури.

Ініціатива святкування Всесвітнього дня театру належала Міжнародному інституту театру (ITI) у 1961 році. До відзначення такого дня приклав зусилля Жан Кокто, театральний діяч і актор з Франції, котрий оголосив сповіщення про таку урочистість 1962 року, повідомляє Вікіпедія. Всесвітній день театру не є державним святом і не є вихідним днем. Але це не заважає вважати цю дату професійним святом театральних діячів і робітників від режисерів, акторів і сценографів до білетерів .

фото з відкритих джерел

В наш час низка театрів бере участь у театральних фестивалях, концертах, інші готують прем'єрні вистави. Раніше «Погляд» повідомляв про перемоги учнів театрального класу з Вишгородщини.

Саму ж дату святкування Всесвітнього дня театру взято 27 березня обрано не випадково . За переказами, прем'єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі відбулась саме 27 березня. Істориками це не доведене. 

Про перші театральні вистави людства

Виникнення давньогрецького театру пов'язане зі святами на честь бога виноградарства Діоніса — Діонісіями. Учасники процесій зображали пошт Діоніса і, надягаючи козячі шкури, співали і танцювали (слово «трагедія» в перекладі з грецької — «гімн цапів»). Театралізовані вистави стали невід'ємною частиною державних свят — Діонісій та Леней. Для них будували грандіозні кам'яні театри, розраховані на тисячі глядачів (театр Діоніса в Афінах, найкраще за інші зберігся амфітеатр в Епідаврі).

«Погляд» також писав про те, які кінотеатри діють на Київщині.  Також ми розповідали про столичну виставку костюмів, що створені для театру з 1939 до 2002 років.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.