Новини
Культура
Дати
Світ-суспільство

27 березня - Міжнародний день театру

27.03.2021 Кочкина Марина 0

Всесвітній день театру щорічно відзначається 27 березня. Свято встановлене для вшанування театру та всіх його працівників, як надбання культури.

Ініціатива святкування Всесвітнього дня театру належала Міжнародному інституту театру (ITI) у 1961 році. До відзначення такого дня приклав зусилля Жан Кокто, театральний діяч і актор з Франції, котрий оголосив сповіщення про таку урочистість 1962 року, повідомляє Вікіпедія. Всесвітній день театру не є державним святом і не є вихідним днем. Але це не заважає вважати цю дату професійним святом театральних діячів і робітників від режисерів, акторів і сценографів до білетерів .

фото з відкритих джерел

В наш час низка театрів бере участь у театральних фестивалях, концертах, інші готують прем'єрні вистави. Раніше «Погляд» повідомляв про перемоги учнів театрального класу з Вишгородщини.

Саму ж дату святкування Всесвітнього дня театру взято 27 березня обрано не випадково . За переказами, прем'єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі відбулась саме 27 березня. Істориками це не доведене. 

Про перші театральні вистави людства

Виникнення давньогрецького театру пов'язане зі святами на честь бога виноградарства Діоніса — Діонісіями. Учасники процесій зображали пошт Діоніса і, надягаючи козячі шкури, співали і танцювали (слово «трагедія» в перекладі з грецької — «гімн цапів»). Театралізовані вистави стали невід'ємною частиною державних свят — Діонісій та Леней. Для них будували грандіозні кам'яні театри, розраховані на тисячі глядачів (театр Діоніса в Афінах, найкраще за інші зберігся амфітеатр в Епідаврі).

«Погляд» також писав про те, які кінотеатри діють на Київщині.  Також ми розповідали про столичну виставку костюмів, що створені для театру з 1939 до 2002 років.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.