23 жовтня – День донора у Василькові
Васильківська центральна районна лікарня запрошує усіх жителів Васильківщини долучитися до почесної і дуже корисної справи – здати кров.
![23 жовтня – День донора у Василькові](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/blood-732298_960_720-1.jpg)
Усі бажаючі можуть це зробити у відділенні переливання крові за адресою: м. Васильків, вул. Декабристів, 87 (одноповерхова будівля біля приміщення дитячої поліклініки). При собі потрібно мати паспорт громадянина України та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код).
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/10/blood-75302_960_720.jpg)
Нагадуємо, що донором може бути людина віком від 19 до 60 років. До здачі крові не допускаються особи:
– вагою менше ніж 50 кг;
– зростом менше ніж 150 см;
– з проблемами із зором;
– зі зробленими тату чи пірсінгом менше ніж рік тому;
– з перенесеними хворобами, які передаються через кров;
– носії ВІЛ, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, з гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця, атеросклерозом, захворюваннями нирок, органів травлення.
Щоб донорська кров була доступна завжди і скрізь, де вона необхідна, її має регулярно добровільно і безоплатно здавати достатня кількість здорових людей. Переливання крові часто потребують жінки з ускладненнями вагітності, діти з тяжкою анемією, жертви ДТП, травм внаслідок нещасних випадків або природних катастроф, усі, кому призначено складні медичні процедури і хірургічні операції. Крім того, донорська кров потрібна для регулярного переливання людям, які страждають такими захворюваннями, як таласемія та серповидноклітинна анемія, а також для приготування таких продуктів, як фактори згортання крові для людей, хворих на гемофілію.
Не будьте байдужими, зробіть добру справу!