Новини
Всесвіт
За кордоном

22 січня NASA попрощається з космічним телескопом «Спітцер» у прямому ефірі (ВІДЕО)


Місія апарату після 16 років роботи підійшла до кінця, повідомили в NASA.

Космічний телескоп Spitzer був виведений на орбіту Землі в серпні 2003 року. Він призначений для спостереження космосу в інфрачервоному діапазоні. Інфрачервоні промені поглинаються земною атмосферою і практично не потрапляють з космосу на поверхню, що робить неможливою їх реєстрацію наземними телескопами.

«Спітцер» залишався найбільшим в світі космічним інфрачервоним телескопом до 2009 року, поступившись цим званням обсерваторії «Гершель». За допомогою нього вчені зробили десятки важливих наукових відкриттів. У 2007 році «Спітцер» став першим телескопом, який визначив хімічний склад атмосфери екзопланет. За допомогою цього апарату було виявлено найбільше кільце Сатурна, що складається з розріджених пилових частинок, які практично не відображають видимого світла. Також завдяки «Спітцеру» була складена найдокладніша карта Чумацького шляху і відкриті галактики, яким більше 13 мільярдів років.

Спочатку «Спітцер» був розрахований на експлуатацію протягом двох з половиною років. У травні 2009 року на телескопі закінчився запас холодоагенту, що означало завершення основної місії. Однак частина приладів успішно продовжували роботу до сих пір.

22 січня NASA проведе пряму трансляцію, присвячену завершенню роботи апарату. Захід транслюватиметься в Facebook, Ustream, YouTube, Twitter і на сайті агентства. 30 січня, інженери виведуть з експлуатації «Спітцер» і завершать його 16-річну місію.