Сьогодні, 18 червня, у Бородянському центрі СПР відбувся Круглий стіл на тему «Підтримуємо малий бізнес – розвиваємо громаду», на якому переможцям конкурсу бізнес-проектів у сфері розвитку малого бізнесу з Бородянщини вручили сертифікат про отримання грантової підтримки на суму 60 тис. грн..
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/06/MG_3238.jpg)
Переможцями з Бородянщини стали сервісний центр з технічного обслуговування громадян у Бородянці, який заснували Максим Єрохін та Андрій Дука, а також приватний підприємець Віталій Рибаченко, який надає перукарські послуги в селищі Бородянка вже 20 років.
«У нас в районі практично немає сервісів з надання послуг ремонту комп’ютерів та техніки. Звісно є окремі майстри, але от центру – немає. На сьогодні в нашому регіоні спостерігається така тенденція, що можливість придбати нову техніку зменшується, а ось попит на такі послуги як ремонт навпаки збільшується», – розповідає Андрій Дука про актуальність свого бізнесу, – «Отриману фінансову підтримку ми плануємо витрати на придбання обладнання, яке допоможе нам в розвитку цього сегменту, ремонту більшого спектру техніки. Цей грант дав нам поштовх на розширення бізнесу. Ми зняли нове приміщення, взяли на роботу нового працівника».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/06/MG_3243.jpg)
Віталій Рибаченко ні на хвилину не сумнівався у своєму бізнес-проекті:
«Я мріяв про свій Barbershop вже не один рік і вже третій рік надаю послуги «барбера». Це настільки цікаво, я дізнався все про цю культуру, можна сказати, «прожив» її» – розповідає Віталій Рибаченко, – «Я зрозумів, що на сьогодні я поки один надаю такі послуги в Бородянці, в мене добре виходить робити свою справу і я знаю, що в мене все вийде».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/06/MG_3250.jpg)
Круглій стіл став своєрідною «крапкою» у черговому проекті Ресурсного центру «Продуктивні громади», який спрямований на розвиток громад через зміцнення потенціалу малого бізнесу та включення у підприємницьку діяльність вразливих верств населення.
В цьому році для реалізації проекту було обрано три громади Київської області: Бородянка, Боярка та Васильків. На території Бородянського району даний проект реалізується з 2017 р. Ресурсним центром ГУРТ разом з World Jewish Relief (Всесвітня єврейська допомога) та у партнерстві з Бородянський центром СПР. За цей час понад 30 представників малого бізнесу Бородянщини були залучені до навчальних заходів Проекту. Учасники проекту взяли участь у тренінгах, отримали профільні консультації, розробили власні бізнес-плани та ознайомилися з досвідом інших успішних підприємців, які вже втілили свої проекти з допомогою ГУРТа.
Конкурс бізнес-планів, розроблених учасниками проекту, відбувся на початку 2018 року. З 11 проектів, чотири отримали фінансову підтримку від організації «Всесвітня єврейська допомога», в тому числі і двоє представників Бородянки. Всього з початку 2018 року у якості фінансової підтримки учасники з Київщини отримали від проекту 216 тисяч гривень.
«На мою думку, українці дуже креативні, хоробрі, але і ризикові. Вони у все це вплутуються (
бізнес – авт.), не порахувавши витрати, ризики та що для цього потрібно. В українців є велике бажання займатися бізнесом, але при цьому достатньо низький рівень комерційної та фінансової грамотності», – поділилася Єкатерина Мітяєв, керівниця проектів з підтримки підприємництва та працевлаштування організації «Всесвітня єврейська допомога» – «У нас не виникло труднощі, аби знайти охочих прийняти участь у проекті, натомість аби відібрати тих, хто може знає, хоче та готовий – це завжди не просто. Тож переможців, яких ви сьогодні бачите, зробили велику роботу».