Новини
Дати
Новини світу
Україна-суспільство

17 листопада в Україні відзначають День студента


Українські студенти святкують своє «професійне» свято разом з усією світовою спільнотою.

pixabay.com

Щорічно 17 листопада святкують Міжнародний день студента. Наприкінці минулого століття цей день в Україні також став святковим.

Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента № 659/99 від 16 червня 1999 р.

Не дивлячись на те, що студентство у всіх асоціюються з веселим періодом життя, історія виникнення свята досить трагічна і пов’язана вона із демонстрацією, на яку в 1939 році в Празі вийшли студенти, аби відзначити річницю утворення Чехословацької держави. Між підрозділами СС та чеською молоддю виникли сутички, під час яких загинув студент медичного факультету Ян Оплетал. Похорони загиблого студента, які відбулися 15 листопада, переросли в акції протесту і 17 листопада війська оточили студентські гуртожитки, після чого арештували біля 1200 студентів, яих відправили концтабір в Заксенхаузен. Натомість всі чеські ВУЗи до кінця війни були закриті.

Саме на честь цих подій на Всесвітньому конгресі студентів і був проголошений Міжнародний день студентів.

Нагадаємо, вчора, 16 листопада, Україна відзначала День працівників радіо, телебачення та зв’язку.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.