Новини
Новини Київської області
Головні новини

14 червня – останній день подання заяви про перехід на «спрощенку»


Через вихідний прийом документів про перехід на єдиний податок завершується на день раніше

Суб’єктам господарювання, які забажають перейти на спрощену систему оподаткування з третього кварталу цього року, потрібно подати заяву про це до 14 червня включно. Тобто п’ятниця – останній день, коли можна це зробити.

Як роз’яснює Головне управління ДФС У Київській області, порядок переходу на спрощену систему оподаткування встановлено ст. 298 Податкового кодексу України (ПКУ). Підприємець, який є платником інших податків і зборів, може перейти на спрощену систему оподаткування один раз за календарний рік, подавши заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Цього ж разу це можна було б зробити до 15 червня, але оскільки він припадає на вихідний, то потрібно встигнути до 14 червня.

Податківці Київщини зауважують, що суб’єкту господарювання можна стати спрощенцем за умови дотримання вимог п. 291.4 ст. 291 ПКУ. протягом календарного року, який передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування.

«Для переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до відповідного контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 № 1675 «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за № 1536/20274. У заяві, зокрема, зазначається ставка єдиного податку та дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування», йдеться у роз’ясненні Головного управління ДФС у Київській області.

Також податківці звертають увагу на те, що не можуть перейти на «спрощенку» фізичні особи – платники податків, які на день подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування мають податкову заборгованість, щоправда, окрім безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок форс-мажорних обставин (п.п. 291.5.8 п.291.5 ст. 291 ПКУ).

Джерело: Головне управління ДФС у Київській області