Україна
Політика

Зустріч Зеленського і Джонсона: про що говорили президент і британський прем'єр

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон прибув до Києва 1 лютого і провів перемовини з президентом Володимиром Зеленським.

Зустріч Зеленського і Джонсона: про що говорили президент і британський прем'єр - зображення
Фото: ОП

Про результати зустрічі Зеленський та Джонсон повідомили під час спільної пресконференції у Києві.

Тож президент заявив, що обговорював з британським прем'єром подальші кроки щодо стримування країни-агресора РФ.

"Тут моя думка відома: слово "стримування" доводить її логічність. Будь-які заходи дієві до, а не після. Профілактика краща за реанімацію. Це доводить і недавнє рішення британського уряду про розробку закону, який посилить і розширить санкції за агресію проти України", — заявив президент.

Він повідомив також, що Велика Британія виділить понад 2 млрд фунтів стерлінгів на спільні проєкти у сферах енергетики та інфраструктури.

"Крім грошей для військово-морського флоту України, Велика Британія виділяє ще майже 2 млрд фунтів стерлінгів на реалізацію спільних з Україною конкретних взаємовигідних проєктів в інших сферах, зокрема інфраструктури та енергетики", — зауважив Володимир Зеленський.

Борис Джонсон також розповів, що Велика Британія виділить додаткові 88 млн фунтів стерлінгів  на підтримку системи управління та енергетичної незалежності України. Він заявив, що вторгнення Росії в Україну може стати політичною, гуманітарною та військовою катастрофою не лише для РФ, а й для всього світу.

"Але я думаю, найкраще, що ми можемо зробити, — це все-таки донести до російських громадян можливість того, що відбудеться, реальність того, що українці боротимуться, вони битимуться за свою країну. Українці будуть боротися до останньої краплі крові. 200 тисяч військових України є дуже потужними, тому російські матері мають пам’ятати про життя своїх синів", — заявив британський політик.

Джонсон запевнив: санкції Заходу проти Росії будуть запроваджені "тієї самої хвилини, коли нога російського солдата наважиться перетнути український кордон і ступити на українську територію".

Лідери ще раз підтвердили бажання поглиблювати стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією в усіх сферах, що становлять взаємний інтерес, а також продовжувати взаємодію, зокрема в межах стратегічного діалогу Україна – Велика Британія.

Зустріч Зеленського і Джонсона: про що говорили президент і британський прем'єр - зображення
Зустріч Зеленського і Джонсона: про що говорили президент і британський прем'єр - 1 - зображення
Зустріч Зеленського і Джонсона: про що говорили президент і британський прем'єр - 2 - зображення
Зустріч Зеленського і Джонсона: про що говорили президент і британський прем'єр - 3 - зображення
Зустріч Зеленського і Джонсона: про що говорили президент і британський прем'єр - 4 - зображення
Зустріч Зеленського і Джонсона: про що говорили президент і британський прем'єр - 5 - зображення
Зустріч Зеленського і Джонсона: про що говорили президент і британський прем'єр - 6 - зображення

Нагадаємо, Британія погрожує санкціями російським олігархам. Перелік погодять до кінця тижня. Але вже відомо, що під них потрапить власність російських олігархів у Лондоні.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.