#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Політика

Законопроєкт про непрямі методи податкового контролю: за доходи, які не можна пояснити треба буде заплатити

11.08.2021 49

Кабінет міністрів розробляє законопроєкт, який надасть Державній податковій службі право запитувати в українців походження грошей на придбання цінних активів і, у разі, якщо громадянин не зможе його пояснити, – заплатити податки.

Фото з Facebook Данило Гетманцев

Данило Гетманцев, глава парламентського комітету з питань фінансів, податків і митної політики повідомив про це на своїй сторінці Facebook:

При розробці законопроекту про податкову амністію ми використали приклад Аргентини, яка вивела з тіні 117 млрд $ і приклад Індонезії, яка вивела більше 350 млрд $. Амністії в цих країнах проводились в той час, коли ми проводимо її в Україні – перед запуском автоматичного міжнародного обміну податковою інформацією. Адже за результатами 2022р. ми будемо знати про всі статки українських податкових резидентів, які знаходяться за кордоном. Я хочу, щоб усі почули, що Кабінет Міністрів готує внесення до Парламенту законопроекту про, так звані, непрямі методи податкового контролю. Це про те, коли податкова зможе запитати про походження грошей на придбання цінного активу. І якщо людина не зможе відповісти чи показати декларацію про амністію, - вона буде змушена доплатити податок за витрати, які не може пояснити. Усім треба зрозуміти, що ми є частиною світу, що ми - відкрита країна і саме тому маємо слідувати цивілізованим правилам. Саме тому я рекомендую скористатись податковою амністією...

Запровадження цього механізму має відбутися разом із податковою амністією. Тим українцям, які заповнять податкову декларацію та пройдуть податкову амністію, доплата податків за цінні покупки не загрожує. Серед активів можуть бути валютні цінності, цінні папери, рухоме і нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва, частка в майні юридичних осіб в Україні або за її межами.

Пізніше Гетманцев також уточнив, що у даному законопроєкті, який розробляє Кабмін, не йдеться про запровадження якогось додаткового податку:

"Мова йде лише про ініціативу Кабміну, яка передбачає реалізацію непрямого контролю за доходами та витратами. Доплачувати потрібно буде лише за витрати, за якими платник податків не зможе підтвердити походження".

Нагадаємо, “Погляд” також повідомляв, що парламентському комітеті обговорив запити на перевірку достовірності інформації для призначення, нарахування і здійснення державних виплат.

Ми також розповідали, про податок на нерухомість і чому дорожчає житло в суспільно-політичному ток-шоу “Погляд на головне”.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.