Новини
Київ
Політика

Закон про столицю: Київрада вимагає провести громадські слухання


З відповідною вимогою депутати звернулися до президента Володимира Зеленського і Верховної Ради.

Фото: pixabay.com

Рішення щодо звернення було прийняте 18 листопада на пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання, його підтримали 62 депутати, повідомляє пресслужба.

Депутат Київради, член постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Дмитро Білоцерковець зазначив, що це вперше, коли до передбаченого Конституцією України закону застосовується спеціальна скорочена процедура розгляду.

«Саме за цією процедурою парламентарі хочуть ухвалити закон, за яким буде жити Київ протягом наступних десятків років. Водночас Європейська хартія місцевого самоврядування визначає, що у процесі планування та прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, мають проводитися консультації своєчасно та належним чином»

Дмитро Білоцерківець

Депутат заявив, що наразі територіальна громада міста Києва позбавлена можливості на консультації, а власне законопроєкт було презентовано за два дні до його ухвалення профільним парламентським комітетом.

Він переконаний, що законотворці намагаються всупереч КУ обмежити спроможність міста керувати своїми районами, встановлюючи унікальні механізми затвердження на рівні Кабінету Міністрів України переліку та меж районів всередині столиці.

«Новий закон про столицю України не повинен порушувати конституційних прав мешканців Києва та принципів місцевого самоврядування. Для збереження місцевого самоврядування та забезпечення прав мешканців столиці України ухвалювати новий закон про місто Київ потрібно з дотриманням усіх вимог щодо громадського обговорення та належної експертизи, з дотриманням точного виконання норм статей 140-146 Конституції України», – підкреслив він.

Отож, Депутатський корпус наполягає на тому, що законопроєкт «Про місто Київ – столицю України» необхідно направити на широке громадське обговорення та проведення консультацій.

Нагадаємо, 18 листопада Верховна Рада розглядатиме законопроєкт «Про столицю», який передбачає розділення посади міського голови та голови КМДА, місце якого займе призначенець президента. При цьому фактично меру залишиться лише вести сесійні засідання ради. Разом з тим, якщо в парламенті все ж підтримають законопроєкт, мер Києва Віталій Кличко планує оскаржувати прийняте цього рішення як неконституційне.

Раніше Віталій Кличко заявив, що його хочуть прибрати з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.