Новини
Новини світу
Російсько-Українська війна

Захід обговорює можливу відправку винищувачів F-18 та F-16 Україні (ВІДЕО)

Повідомляється, що українська делегація ставила питання про постачання F/A-18 на закритих засіданнях під час діалогу Шангрі-Ла в Сінгапурі.

На Заході обговорюють можливості передачі Україні "десятків" винищувачів F-18 разом із літаками F-16, постачання яких вже погоджене.

Про це повідомило видання Politico.

За даними видання, українська делегація ставила питання щодо постачання F-18 на закритих засіданнях під час Діалогу Шангрі-Ла в Сінгапурі минулого тижня.

Зазначають, що Україна може отримати "десятки старих, але справних F-18", які незабаром будуть доступні для експорту.

Видання нагадує, що Австралія, Канада, Швейцарія і Фінляндія переходять з F-18 на F-35.

Водночас, за даними Politico, до реалізації цього плану ще далеко, однак "розмови про зброю мають звичку перетворюватися на поставки".

Щодо F-16, то за словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби в ефірі програми "Сніданок з 1+1", "політичний задум" передбачав початок навчання льотчиків на винищувачах F-16 американського виробництва із червня. Сьогодні ж вирішуються суто технічні моменти:

"Зараз військові працюють над тим, щоби це все організувати”.

F/A-18 – американський палубний винищувач-бомбардувальник, розроблений в 1970-х роках. На сьогодні є основним бойовим літаком ВМС США. Перебуває також на озброєнні низки країн Європи та Азії. У низці джерел літак згадується як F-18, але таке позначення було скасовано в 1982 році й наразі не є офіційним.

Вас також можуть зацікавити такі новини: