Культура
Українка
Новини Кіно

З'явився документальний серіал про українську культуру


Кінострічка має назву «Спалах».

Фото: онлайн-медіа СЛУХ

 25 листопада, відбулася прем’єра першої серії.

«СПАЛАХ» — документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Він складається з 10 серій, кожна з яких розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики та кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу, розповідає онлайн-медіа СЛУХ.

Там зазначили, що серіал знімали протягом майже всього 2020 року за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Для документального серіалу було відзнято понад 100 інтерв’ю, а його героями та героїнями стали MONATIK, Юрій Бардаш, Майкл Щур, ONUKA, DakhaBrakha, Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Олексій Потапенко, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, ресторатори Дмитро Борисов, Міша Кацурін, засновники CLOSER, Veselka, Культура Звука, Планета кіно, Ukrainian Fashion Week, KSENIA SCHNAIDER та багато інших представників української культури.

Головний редактор медіа СЛУХ, продюсер і співавтор серіалу наголосив, що в українській музиці кожні 4–5 років відбуваються спалахи — з’являються нові імена та віяння, старі відходять на другий план.

« Пізніше ми почали досліджувати і знаходити схожі спалахи в інших сферах культури. Ось про них ми і розповімо в тому числі.

Такі спалахи завжди виникають під час і після криз. Коли сьогоднішня криза закінчиться, можемо очікувати новий культурний “спалах”. А ми цим документальним серіалом підготуємо для нього ґрунт », — зауважив Максим Сердюк.

Перша серія розповідає про історію українського фольку. Участь у фільмі взяли Влад Троїцький, «ДахаБраха», Ната Жижченко (ONUKA), Олег Скрипка, Аліна Паш, Дмитро Мазуряк (KAZKA), Марина Круть, Михайло Тофійчук, Юлія Юріна (YUKO) та дослідник Сергій Постольников.

Раніше «Погляд» пиcав, що  у Києві стартувала виставка «Річ у тім».

Також українські майстри оздобили новорічні кулі петриківським розписом.