Новини
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Позитивні історії

Юні лісники Вишгородщини допомогли єгерям робити липові віники


Учні Жукинського шкільного лісництва включилися у заготівлю кормів на зиму для диких тварин.

Фото: Жукинське шкільне лісництво

Віники, які нині виготовляють співробітники мисливських господарств – не для того, щоб ними підмітати. Це – гілковий корм для диких тварин, який стане в нагоді взимку. Тож нині, попри літню спеку, триває заготівля таких кормів.

Зокрема, співробітники єгерської служби мисливського господарства "Острівки" вже заготовили майже  5 тисяч кормових віників.

У єгерів є добрі помічники – учні Жукинського шкільного лісництва, які також підключились до заготівлі гілкового корму. Так, лише нещодавно юні лісники заготовили  500 віників з липи. А ще діти багато знають про ліс і його мешканців, і охоче розповідають про те, навіщо тваринам гілкові віники.

Фото: Жукинське шкільне лісництво

«Робиться це з метою збереження популяції фауни у зимовий період, адже в засніжені та морозні зими погіршуються умови добування корму, а це призводить до надмірного виснаження диких тварин. Підгодівля диких тварин гілковими кормами у вигляді віників є одним з найбільш масових біотехнічних заходів. Віники заготовляють з різних порід дерев та рослин, а саме: кропива, липа, береза, верба, дуб. У зимовий період ці корми слугуватимуть для додаткової підгодівлі диких тварин. Вони містять необхідну кількість вітамінів, яких тваринам не вистачає взимку, тому травоїдні представники фауни із задоволенням ласуватимуть  даним кормом. Така допомога дозволить звірям успішно перезимувати і привести навесні здорове потомство», зауважує Жукинське шкільне лісництво.

Фото: Жукинське шкільне лісництво

Як раніше повідомляв "Погляд", юні жителі Вишгородщини навчаються у школі юних лісників.