#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина

Ялинкові базари Київщини: ціна питання

20.12.2018 Беринда Борислав 0

Новий рік вже на порозі, а тому всі його атрибути вже з’явилися на полицях магазинів та на ринках Київської області. Головний, безумовно, - жива новорічна ялинка. Одразу зазначимо, що дефіциту в зелених красунях у нинішньому році немає. Скажімо, Держагентство лісових ресурсів цьогоріч планує їх продати у кількості не менше 500 000 штук. Окрім того,  достатньо буде  і гілок хвойних дерев, з котрих естети самотужки створюватимуть святкові композиції. Головне, на чому наголошують у державному лісовому відомстві, жодної шкоди українські ліси під час заготівлі новорічних дерев не зазнали.

Тепер про ціни. Вони, якщо порівнювати з торішнім передсвятковим періодом, поповзли догори. Зрештою,  подорожчання склало в середньому 30-40% і за погонний метр новорічного дерева покупець заплатить приблизно від 50 до 70 гривень. Але зауважте, що ці ціни актуальні лише для продавців, котрі реалізують дерева безпосередньо від державних лісових господарств. У перекупників ціна на ялинки автоматично піднімається на 50-100%. Інколи і вище — в залежності від попиту.

Кореспонденти ІА “Погляд” побували на ялинкових базарах кількох міст Київщини. Пропонуємо вам результати нашого дослідження.

І останнє. Не забувайте, що новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними засобами: самоклейними етикетками та пластмасовими бирками-стяжками. Їх необхідно розривати при знятті, тому повторне використання є неможливим. Уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та штрих-код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. Перевірити легальність новорічного дерева прямо на місці покупки можна і за допомогою додатка для мобільного "уalynka.info" (додаток працює на аndroid) – потрібно лише ввести цифровий номер ялинки. Приємних новорічних свят вам!