Новини
Головні новини
Україна-суспільство
Політика

Вибори 2020: як проголосувати вдома


В Офісі Уповноваженого з прав людини розповіли про порядок організації голосування виборців за місцем їхнього перебування.

Фото з архіву ІА "Погляд"

Вочевидь, на цьогорічних місцевих виборах тих, хто голосуватиме вдома, буде більше, ніж на всіх попередніх виборах. Адже лави тих, до кого мають прийти члени виборчої комісії зі скринькою для голосування, поповнять люди, які знаходяться на самоізоляції.

 Офіс Уповноваженого з прав людини у своєму Телеграм-каналі розповів про порядок організації голосування виборців за місцем їх перебування.

Хто може голосувати вдома?

Статтею 249 Виборчого кодексу України регламентується порядок організації голосування виборців за місцем їх перебування. Зокрема,  дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не здатний пересуватися самостійно.

Який термін подання заяви на голосування вдома?

Термін для подання до дільничної виборчої комісії заяви з проханням забезпечити йому голосування за місцем перебування спливає 23 жовтня о 20 годині 2020 року. Така заява має бути написана виборцем власноруч.

Як подати заяву?

Якщо виборець тимчасово не здатний пересуватися самостійно, і не може прийти до виборчої комісії, він має власноруч написати заяву і подати її  поштою або через інших осіб подає дільничній виборчій комісії не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем голосування:
власноручно написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування із зазначенням місця перебування виборця,  та довідку медичної установи про його стан здоров’я виборця.

На спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, голосування за місцем перебування виборця проводиться на підставі власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування у зв’язку з необхідністю дотримання постільного режиму.

Що робити особам на самоізоляції?

Тим виборцям, які знаходяться на самоізоляції, рекомендується голосувати за місцем перебування. Тут також потрібно не пізніше 20 години 23 жовтня подати до дільничної виборчої комісії заяву (у довільній формі) з доданою довідкою медичної установи про стан здоров’я. Такий самий алгоритм той передбачається для осіб, які перебувають на самоізоляції через те, що позитивний тест на COVID-19 отримав член родини.

Як повідомляв «Погляд», у Києві важко поранили волонтера-агітатора.