Новини
Автоновини
Київ

Водійське посвідчення отримуватимуть по-новому


Кожен охочий може обміняти та отримати посвідчення водія в одному місці.

Фото: pixabay

Наразі проводиться пілотний проєкт у сфері обміну та видачі посвідчень водія у найбільшому в Україні центрі “Паспортний сервіс”, який знаходиться в ТРЦ “Україна” в місті Києві. Про це повідомляє державне підприємство “Документ”.

Працівники підприємства можуть надавати інформаційно-консультаційні послуги, здійснювати експертно-фаховий аналіз поданих документів і забезпечити їх перевірку на відповідність вимогам законодавства. Якщо виникне потреба, документи відсканують та підготують матеріали для виконання письмового запиту.

Повідомляється, що в подальшому планується розширення географії надання таких послуг в центрах “Паспортний сервіс”.

Зміна процедур видачі посвідчень водія

Як повідомляє головний сервісний центр МВС, змінились також і процедури видачі посвідчень водія, підготовки водіїв та акредитації автошкіл.

Фото: pasport.org.ua

Для підготовки водіїв:

  • допускається індивідуальний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв;
  • практичний іспит складається в територіальному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит;
  • термін дії свідоцтва про закінчення автошколи скорочено з 10 до 2 років;
  • під час складання іспитів можлива фото- та відеофіксація;
  • свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації водіїв у паперовому вигляді випускникам автошкіл не видається, натомість воно в електронному вигляді вноситься закладом до Єдиного державного реєстру МВС.

Крім того, викладачі та інструктори з водіння будуть вносити у електронний журнал інформацію про проведення теоретичних і практичних занять, а також дані транспортного засобу, на якому вони були проведені.

А випускники закладів професійно-технічної освіти зможуть складати іспити без додаткового навчання в автошколі.

Процедура акредитації автошкіл:

Також змінилася процедура акредитації автошкіл. Ця функція перейшла від Головного сервісного центру МВС до регіональних сервісних центрів МВС. А сертифікати про державну акредитацію, видані після 5 липня 2016 року, вважаються безстроковими.

Як повідомляв "Погляд", вартість бензину та дизельного пального продовжує зростати: на підвищення цін вплинуло підвищення вартості нафти та нафтопродуктів.

"Погляд" вже інформував, що в Україні набули чинності зміни до Правил дорожнього руху для водіїв і пасажирів, пішоходів та велосипедистів, введені раніше Кабміном.