#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина

Відсьогодні заборонене оприлюднення соціологічних опитувань про вибори: закон

28.03.2019 Катерина Бенке 0

За Законом України "Про вибори Президента" відсьогодні і до дня оприлюднення результатів голосування не можна публікувати результати соціологічних опитувань, пов'язаних з виборами.

Сьогодні починають діяти деякі обмеження, пов'язані з виборчим процесом. Зокрема, оприлюднення опитувань громадської думки щодо голосування на виборах.

"Забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов’язаного з виборами, в тому числі щодо партій - суб’єктів виборчого процесу та кандидатів на пост Президента України, протягом останніх двох днів перед днем виборів", - йдеться у частині третій статті 56 закону "Про вибори Президента України". На цих виборах останній день, коли ще можна поширювати таку інформацію - це 28 березня.

У п'ятницю 29 березня завершується ще один етап передвиборчої кампанії - агітація. "Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем виборів", - говориться у статті 57 ЗУ "Про вибори Президента".

У законі також передбачається, що в останню п'ятницю перед виборами проводяться телевізійні дебати, які мають транслювати між 19 та 22 годиною в прямому ефірі.

В процедурі виборів Президента на законодавчому рівні передбачаються випадки, коли за виборця може проголосувати інша людина. Про це "Погляд" інформував у новому випуску "Довідника свідомого громадянина" з ведучим Сергієм Гапоном.

Фото: news.bigmir.net