Новини
Головні новини
Коцюбинське
Суспільство
Кримінальні новини
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Відкрили справу проти судді, яка незаконно звільнила засудженого за смерть дитини в Коцюбинському


Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо судді, яка незаконно звільнила колишнього співробітника МВС Олександра Балакірева, засудженого до 10 років позбавлення волі за спричинення смерті 2-річній дитині у Коцюбинському.

Обставини справи свідчать, що жінка, у якої були 2-річний хлопчик і 9-річна дівчинка, познайомилася з Балакіревим. Згодом з дітьми переїхала жити до нього у Коцюбинське.

15 травня 2016 року вона вирушила за донькою, яка перебувала у бабусі. А сина залишила на згаданого громадянина, який знаходився на лікарняному.

Чоловік зізнався, поки її не було вдома, вжив амфетаміни та горілку. Коли хлопчик почав плакати і капризувати, він завдав йому ударів.

Згодом дитина заснула. Увечері жінка з донькою повернулися, а чоловік пішов з помешкання, начебто пив із знайомими пиво в гаражі.

Жінка спробувала розбудити сина, але побачила посиніле тіло. Експертиза встановила, що він помер від внутрішнього крововиливу унаслідок ударів по голові.

Також у мертвої дитини виявили ознаки зґвалтування неприродним способом, але біологічні сліди обвинуваченого не знайшли.

Суд визнав звинувачення у зґвалтуванні недоведеним і виправдав у цій частині.

Окрім того, у Балакірева виявили гранату, яку він, за його словами, привіз із зони проведення АТО.

Загалом чоловіку за нанесення тяжких тілесних ушкоджень (ч. 2 ст. 121 ККУ) визначили 9 років в’язниці, а за зберігання гранати (ч. 1 ст. 263) – 4. Склавши покарання, засудили на 10 років.

У листопаді 2019 року суддя Шевченківського районного суду столиці, порушивши правила підсудності, незаконно звільнила його від відбуття покарання.

Скориставшись цим, засуджений зник з місця проживання, на даний час він оголошений у розшук.

У лютому 2020-го за апеляцією столичної прокуратури Київський апеляційний суд скасував згадану незаконну ухвалу.

Прокуратура м. Києва внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом постановлення суддею завідомо неправосудного рішення (ч. 1 ст. 375 КК України).

Провести досудове розслідування доручили слідчим Державного бюро розслідувань. А процесуальне керівництво здійснюватиме прокуратура м. Києва.