#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Культура
Україна-суспільство
Київ

Відійшов у вічність український фотограф Віктор Марущенко

29.09.2020 Надiя Проценко 0

У ніч на 29 вересня у віці 74 років помер український фотограф, фотохудожник, арт-критик, викладач, з 1999 року - голова Київської організації Спілки фотохудожників України Віктор Іванович Марущенко.

фото - Національна Спілка Фотохудожників України

Про це повідомив фотограф Валерій Мілосердов на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні вночі не стало мого друга Віктора Марущенко. Найщиріші співчуття його рідним і близьким. Заснована ним Школа фотографії Віктора Марущенка продовжує працювати».

фото - Валерій Мілосердов

На знімках Віктора Марущенка за 1970-1990 роки можна побачити знаменитих акторів, музикантів, архітекторів, художників, філософів, які виглядають такими, якими є насправді, без позування.

Серед серій його світлин є «Україна після Чорнобиля» (1986), «Донбас – країна мрій» (2003-2004).

Зокрема, у Чорнобилі Марущенко знімав кілька років, і присвятив йому близько двадцяти виставок в Європі та Україні. Його фотографії фіксують велику трагедію маленької та беззахисної перед лицем техногенної катастрофи людини. Вони закарбовують соціальні й політичні зміни, які відбувалися в переломний для країни час.

Взагалі Віктор Марущенко був учасником понад 60 персональних і групових фотовиставок у Швейцарії, Німеччині, Франції, США, Канаді, Бразилії, Чилі, Словаччини, Росії, Україні. Він брав участь у бієнале у Венеції (2001) і Сан-Паулу (2004).

На сьогодні його фотороботи знаходяться в колекціях музеїв, галерей і приватних колекціонерів.

Віктор Марущенко серія «Троєщина», 2008 рік. Фото – Marina Stepanska

Біографія

Народився Віктор Марущенко у Новосибірську (Росія) в 1946 році, де його батьки перебували в евакуації. Із 1951 року жив у Києві.

Закінчив Інститут журналістики при Спілці журналістів України (1975), факультет журналістики Київського університету (1979-1981).

Фотографувати почав із середини 1970-х як театральний фотограф. Працював фотокореспондентом газети «Радянська культура» (1980-1991), «Советская культура» по Україні та «День» (1997-1998).
З 2004 року – засновник та керівник «Школи фотографії Віктора Марущенка». З 2010 року видавав журнал «5.6».

На початку вересня цього року Школа фотографії Віктора Марущенка повідомила, що їхній засновник потребує фінансової допомоги в боротьбі з хворобою.

9 вересня в галереї The Naked Room відкрилась остання виставка Марущенка – «Архів», де представили роботи, створені у 1970-90-х рр.

Читайте також про Бабин Яр, роковини та Марш Пам’яті.

Дізнайтесь більше про археологічну виставку «Золото Поділля: історія народів», яку привезли до столиці.