Суспільство
Здоров'я
Україна-суспільство

Від сьогодні українські пацієнти зможуть отримувати електронний рецепт на антибіотик

У МОЗ розповіли, як українцям, за рази потреби, отримати рецепт на антибіотик.

Від сьогодні українські пацієнти зможуть отримувати електронний рецепт на антибіотик - зображення

Від сьогодні, 1 серпня, українські пацієнти почнуть отримувати електронний рецепт на антибіотики. Як зазначають у МОЗ, така можливість буде доступною в закладах, які підключені до електронної системи охорони здоров’я.

"З серпня до паперового рецепта додається новий цифровий інструмент – електронний рецепт. Але якщо заклад, до якого звернувся пацієнт, поки не працює з ЕСОЗ, лікар має виписати пацієнту паперовий рецепт", –

МОЗ

Також наголошується на тому, що важливо, аби саме лікар зробив призначення, оскільки недоцільне та неправильне вживання антибіотиків може не тільки зашкодити людині.

Також у МОЗ розповіли, як українцям, за рази потреби, отримати рецепт на антибіотик.

Як пацієнту отримати рецепт на антибіотик?

1)    Звернутися на прийом до лікаря. Зауважимо, що це може бути лікар як первинної медичної допомоги, так і лікар спеціаліст. Декларація для цього не потрібна.

2)    Після огляду лікар за необхідності випише е-рецепт на антибіотик та видасть пацієнту інформаційну довідку, яка містить усю інформацію про призначення.

3)    Якщо заклад не працює з ЕСОЗ – лікар випише пацієнту паперовий рецепт.

4)    Пацієнт може придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо предʼявити інформаційну довідку чи паперовий рецепт фармацевту.

У МОЗ також наголошують, що відпуск антибіотиків за рецептом в аптеках буде здійснюватися тільки у тих регіонах країни, де немає обмежень у доступі до медичних послуг та лікарських засобів.

Нагадаємо, в липні українські військові хірурги провели унікальні операції.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.