Суспільство
Здоров'я

Українські військові хірурги провели унікальні операції

Кожен на своєму фронті творить справжні дива.

Українські військові хірурги провели унікальні операції - зображення
Фото: pixabay

Як повідомили в Генштабі ЗСУ, за останні декілька тижнів українським військовим хірургам вдалося  успішно провести низку унікальних операцій. Мова йде про реплантацію сегментів кінцівок чотирьом пораненим: трьох нижніх і однієї верхньої кінцівки.

Що таке реплантація?

Реплантація – від латинського replantare – знову садити, пересаджувати. Тобто це хірургічне приживлення відокремленої від організму кінцівки чи її частини, протилежне ампутації.

Унікальність українського досвіду

Як пояснили в в Генштабі, складність полягала в тому, що операція є хірургічним приживленням відокремленої від організму не лише кінцівки, а й зшивання судин, з'єднання пошкоджених нервів, сухожиль, кісток, м'язової тканини і подальше відновлення кровообігу. Чи варто казати, за яких умов були виконані такі надскладні операції.

До слова, частини тіла без основних м'язів, такі як пальці, можуть зберігатися протягом 94 годин (зазвичай 10-12 годин), тоді як основні частини, що містять м'язи, такі як руки, повинні бути реплантовані протягом 6-8 годин, щоб зберегти життєздатність. Першою успішною реплантацією вважається операція, що була виконана в 1962 році групою лікарів на чолі з доктором Рональдом Мальтом з Массачусетського шпиталю в Бостоні (штат Массачусетс, США). Це була операція з відновлення руки 12-річної дитини.

Нагадаємо, з початку війни в Києві здали кров більше 8,5 тис. донорів. Про те, як стати донором та підготуватися до здачі крові – читайте в матеріалі "Погляду".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.