Новини
Здоров'я
Технології
За кордоном

Вчені розробили маску, яка може розпізнавати COVID-19


У Сінгапурі вчені розробили маску, що може за допомогою спеціальних датчиків відстежувати параметри, пов'язані із захворюванням на коронавірус і по Bluetooth передавати цю інформацію на смартфон.

Про це повідомляє видання The Straits Times. Датчики у масці фіксують температуру тіла, насичення крові киснем, артеріальний тиск і пульс.

Наразі науковці здійснюють тестування єдиного чіпа, що включає в себе всі три сенсори, які раніше використовувалися окремо. Цей чіп покритий еластичним водонепроникним матеріалом. Це дозволить вшивати сенсор у багаторазову або одноразову маску в районі щоки, а саму маску в теорії можна навіть прати разом із цим чіпом.

Зазначається, до кінця вересня вчені планують протестувати свій винахід у клінічних умовах і потім вивести його на ринок. Якщо розпочнеться  масове виробництво таких масок, то їх вартість не буде більшою ніж 20 доларів США.

А тим часом в Україні 11 вересня встановлено новий антирекорд за кількістю нових випадків коронавірусної хвороби, виявлених за добу. Так, за минулу добу зафіксовано 3 144 нові випадки.

Раніше «Погляд» повідомляв, що вчені назвали тварин, які найбільш вразливі до COVID-19.

Дізнайтесь, в яких садочках та школах Київщини виявлено коронавірус.