Валер’ян Підмогильний і Ворзель: ювілей одного із найяскравіших белетристів ХХ століття
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-11.jpg)
У ворзельській школі відзначили 120-річчя від дня народження Валер’яна Підмогильного – одного із найяскравіших белетристів ХХ ст. У рамках заходів провели учнівську наукову конференцію, пов’язану з перебуванням письменника у Ворзелі.
Як зазначає заступник директора школи Ірина Тищенко, Підмогильний – визначний письменник, чия творчість засвідчила спроможність української літератури бути самодостатнім явищем у світовому контексті.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-1-1.jpg)
У 20-х роках ХХ ст. він викладав у ворзельській школі українську мову та політграмоту. На жаль, майстра слова репресувала тоталітарна радянська система.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-2-1.jpg)
Ворзельські школярі ушанували пам’ять про письменника, поклали квіти до його меморіальної дошки й долучилися до урочистостей.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-3-1.jpg)
У рамках заходів провели учнівську наукову конференцію «Валер’ян Підмогильний і Ворзель: «…лишився образ твій – не зник, не згас, не стерся…».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-4.jpg)
Юні дослідники 9-11 класів окреслили віхи перебування письменника у цьому містечку, а також згадали його київський, харківський та соловецький періоди життя.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-5.jpg)
А ще юні пошуковці-літературознавці дослідили творчий доробок прозаїка, зокрема оповідання, створені у Ворзелі.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-6.jpg)
Так, його твори «Іван Босий» і «Проблема хліба» торкаються тем тоталітарної більшовицької влади та голоду тих трагічних років.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-7.jpg)
Не оминули дослідники й перший в українській літературі урбаністичний роман «Місто».
Ми розповідали про місце Ворзеля у житті прозаїка «розстріляного відродження» Валер’яна Підмогильного.
А також про відкриття виставки в Уваровському домі до 120-річчя Ворзеля.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.