Здоров'я
Україна-суспільство
За кордоном

Вакцинації від COVID-19 не варто очікувати ще рік, – ВООЗ


Масової вакцинації від коронавірусної хвороби не буде до середини 2021 року. У Всесвітній організації охорони здоров'я наголошують, що має пройти третя фаза випробувань, яка покаже, наскільки вакцина захищає від коронавірусу та чи є безпечною для здоров’я.

фото - unsplash.com

Про це розповіла речниця ВООЗ Маргарет Гарріс на брифінгу в Женеві, пише видання Reuters.

«Ми не очікуємо широкомасштабної вакцинації до середини наступного року. Третя фаза випробувань має зайняти більше часу, тому що ми повинні побачити, наскільки насправді захищає вакцина, і ми також повинні побачити, наскільки вона безпечна».

У ВООЗ також підкреслюють, що всі дані випробувань повинні бути передані та звірені, адже багато людей були щеплені – і нині невідомо, чи працює вакцина, тобто на даному етапі немає чіткого розуміння рівня ефективності та безпеки вакцини.

фото - unsplash.com

В Україні

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на годині запитань до уряду у Верховній Раді 4 вересня повідомив, що Україна веде перемовини щодо закупівлі вакцини проти COVID-19 із британо-шведською компанією AstraZeneca і китайською компанією «Сеновакс» та іншими. Однак ще жодна компанія не виробляє вакцину на продаж.

Варто зазначити, що в Україні кількість коронавірусних хворих на добу не стає нижчою за 2000. Медична система надає допомогу в повному обсязі, але українці задля власної безпеки мають дотримуватись епідеміологічних правил. Станом на ранок 6 вересня в Україні було зафіксовано 2107 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 за добу. Таким чином, усього в країні налічується 135 894 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Із них 62 227 пацієнтів одужали, а 2 846 осіб померли від ускладнень.

Нещодавно "Погляд" інформував, що в Україні достроково оновили карантинні зони.

Очікується, що вже наприкінці цього року китайська вакцина від COVID-19 вийде на ринок.