Новини
Суспільство

В Україні вперше зробили пересадку шкіри дитині від посмертного донора

Це революційний для України підхід.

В Україні вперше зробили пересадку шкіри дитині від посмертного донора - зображення

В Україні вперше пересадили шкіру від посмертного донора дитині. Про це повідомили в МОЗ.

Першим пацієнтом став однорічній Андрійко.

"Малий потягнув чайник за дріт і перелив на себе кип’яток. Андрійко дістав опіки 25% шкіри: підборіддя, шиї та грудної клітки. Медикам вдалося стабілізувати дитину, однак шкіра хлопчика місцями була настільки уражена опіками, що вже не могла відновитися самостійно", ‒

МОЗ

Метод, що застували для лікування дитини є революційним для України підхід. До цього кроку в медзакладі готувалися кілька років. Банк шкіри створили на базі одного із найбільших опікових центрів.

Медики зняли верхні, уражені фрагменти тканини і закрили рани донорською шкірою. Ця шкіра не здатна прижитися і може бути на тілі пацієнта протягом кількох тижнів. Мета такої пересадки полягає у тому, щоб захистити обпалені ділянки і створити максимально природні, необхідні для якнайшвидшого загоєння ран умови. Через кілька тижнів після цього маленький пацієнт буде готовим до наступного кроку – аутотрансплантації – закриття рани вже власною шкірою.

В Україні вперше зробили пересадку шкіри дитині від посмертного донора - зображення

Нині Андрійко вже вдома, до лікарів ходить лише на перев’язки.

У міністерстві також наголосили, що створення Банків шкіри зараз актуальне як ніколи, адже опіки – одна із найчастіших причин травматизації військових та цивільних під час війни.

Нагадаємо, в листопаді в Інституті серця зникло світло під час оперування дитини. Незважаючи на це, операцію продовжили, підключивши генератори. Натомість у Львові під звуки сирен прооперували п’ятимісячну дитину.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.