Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

В Україні розгортають новий проєкт підтримки людей: де шукати "Пункти незламності"?

Вже підготовлено більше чотирьох тисяч таких пунктів по території всієї країни, проте найближчим часом їх стане ще більше.

В Україні розгортають новий проєкт підтримки людей: де шукати

Президент України Володимир Зеленський анонсував запуск нового проєкту підтримки українців, що дістав назву "Пункти незламності". Про них він розповів під час свого традиційного відеозвернення 22 листопада.

"Розгортаємо по всій країні й наш новий проект підтримки людей – "Пункти незламності". За підсумками цього дня, підготовлено вже більше чотирьох тисяч таких пунктів. Заплановано – ще більше", –

президент України Володимир Зеленський

Робота таких пунктів має активуватися, якщо знову відбудуться масовані російські удари і якщо буде розуміння, що за години постачання електрики не відновити.

Що буде в "Пунктах незламності"?

За словами президента, в пунктах можна буде отримати всі базові послуги: це електрика, мобільний зв’язок та інтернет, тепло, вода, аптечка. При цьому вони будуть доступні абсолютно безкоштовно та цілодобово.

В Україні розгортають новий проєкт підтримки людей: де шукати

Де та як шукати "Пункти незламності"?

Пункти працюватимуть обов’язково – при всіх обласних та районних адміністраціях, також при школах, будівлях ДСНС тощо.

Для зручності пошуку цих пунктів, влада запустила спеціальний сайт, на якому розміщено мапу таких пунктів по всій країні. Також там можна буде дізнатись, де працює найближче АЗС, банківське відділення, аптека, магазин. Планується, що на об’єктах із генераторами буде безкоштовне тепло та підзарядка пристроїв, проте інші послуги можуть бути платними на розсуд власників.

В Україні розгортають новий проєкт підтримки людей: де шукати

Скільки людей зможуть прихистити "Пункти незламності"?

Зазначається, що пункти є місцем короткострокового одночасного перебування людей. Один пункт зможе прихистити від 40 до 500 осіб. Проте навіть, якщо ви приїдете до одного з пунктів, а там буде багато людей, чергові будуть намагатися зробити все для того, аби прийняти вас.

У свою чергу, всім також варто бути свідомими. Адже, хоча часових лімітів перебування в пунктах немає, необхідно давати можливість й іншим людям потрапити до пункту та обігрітися.

Нагадаємо, днями повідомлялося, що на Київщині запрацювали пункти обігріву. Зокрема, перші стаціонарні пункти обігріву почали працювати в Бучі. Адреси таких пунктів можна знайти в матеріалі "Погляду".

До слова, в Бучанському районі планують розгорнути 550 пунктів екстреного прихистку з ліжками та обігрівачами. Також пункти тимчасового розміщення будуть обладнані душовими, туалетами, основними наборами туалетних приладь і спільними місцями для збору або прийому їжі.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.