Новини
Новини світу

"Україна тримається 839 днів". Зеленський виступив у Бундестазі (ВІДЕО)

Український лідер звернувся до німецьких урядовців. Він подякував їм за те, що людяність перемогла в їх серцях, саме тому Німеччина не залишилася осторонь болю і страждань українців.

11 червня президент України Володимир Зеленський під час свого офіційного візиту до Німеччини виступив на спеціальному пленарному засіданні Бундестагу.

Текст виступу глави держави поширив пресцентр ОПУ, "Новинарня" публікує основні, на нашу думку, тези.

"Сьогодні це моє звернення присвячене всім вам. І тим, хто наділений владою, і тим, хто наділяє владою. Усім, хто береже у своєму серці людяність, а отже, залишається вірним мрії про мирну Європу. Європу, яка більша, ніж ми всі з вами. Яка пам’ятає досвід сотень поколінь, що жили на нашому континенті й більшості з яких, на жаль, не судилося жити в мирі. І саме тому такої великої сили набула мрія, мрія про Європу, якій треба бути континентом культури, треба бути континентом людей, треба бути континентом без війни. Я особисто впевнений у саме такій Європі".

"Розділена Європа ніколи не була мирною. А розділена Німеччина ніколи не була щасливою. Ви знаєте все це не від мене, ви це знаєте зі свого досвіду. І тому ви можете зрозуміти нас, українців. Можете зрозуміти, чому ми так боремося проти спроб Росії розділити нас, розділити Україну. Чому ми робимо все, абсолютно все, щоб не допустити стіни між частинами нашої країни. Жодна країна не має бути приречена на те, щоб колючий дріт на десятиліття розірвав її тіло".

"Росія повинна пройти і через прибирання руїн за собою. Повинна заплатити за всю шкоду, яка була завдана цією агресією – і нашій країні, і нашим людям. Якщо десь залишаються руїни, значить, до них колись повернеться і війна. Цього не має бути. Більше ніколи".

"Напевно ви пам’ятаєте, що всього лише за рік-два до падіння Берлінської стіни ніхто не передбачав, як швидко це може статися. Декому здавалося, що стіна – назавжди. Але її не стало. І це залежало від лідерства політиків і від волі людей. Тільки від цього. Так само зараз декому здається, що Путін – назавжди і що війні немає кінця. Але це не так, все це ілюзія. Ілюзія, яку можна розвіяти лідерством. Можна розвіяти рішеннями. Можна розвіяти успіхом. І ми це робимо! Разом із тобою, Німеччино! Українці завжди будуть вдячні вам за це. Україна тримається проти повномасштабної агресії вже більш ніж 800 днів. 839".

"Я впевнений, що ми з вами виберемо правильну відповідь. Ми виберемо завершення цієї війни. На наших умовах. І повністю ліквідуємо дефіцит безпеки у Європі, який створював у Путіна ілюзію, ніби його агресивні кроки спрацюють. Це наше з вами лідерство та воля українців мають спрацювати – заради миру, заради Європи, заради життя. Так і буде. Буде Європа – континент без війни".

Вас також можуть зацікавити такі новини: