#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Політика

Україна отримала перший транш кредиту від МВФ

12.06.2020 Оксана Кириленко 0

Міжнародний валютний фонд надав Україні $2,1 мільярд першого траншу кредиту.

Отримані кошти допоможуть державі з подоланням коронавірусу й забезпеченням макрофінансової стабільності, про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій.

«Чи знали ви, що кошти надходять не напряму від МВФ, а від країн-членів Фонду? Відучора (тобто з 11 червня — ред.) кошти надходили частинами у доларах, євро, єнах, фунтах і юанях — валютах, що входять у SDR (спеціальні права запозичень, міжнародний резервний актив МВФ, у якому він проводить розрахунки — ред.). Зараз процес завершено», — додав він.

Також Смолій зазначив, що отриманий перший транш разом із надходженням пов’язаної фінансової допомоги від ЄС вже збільшив міжнародні резерви до 28,7 млрд доларів.

Зазначимо, що Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України розміром 5 мільярдів доларів та терміном на 1,5 роки. Перший транш МВФ має скласти 2,1 мільярда доларів (що на 200 мільйонів доларів більше, аніж очікувалося раніше).