Головні новини
Російсько-Українська війна

У Німеччині знайшли понад півтори сотні українських дітей, яких примусово депортувала Росія

У співпраці з німецькими колегами українським правоохоронцям вдалося встановити на території Німеччини 161 українську дитину, викрадену росією.

У Німеччині знайшли понад півтори сотні українських дітей, яких примусово депортувала Росія - зображення
Фото - Meduza

Про це повідомила 17 квітня Національна поліція України.

Цифру назвав голова Національної поліції України Іван Вигівський під час зустрічі в Берліні з президентом Федерального відомства кримінальної поліції Німеччини Гольгером Мюнхом.

"Завдяки нашій співпраці з правоохоронними органами Німеччини за напрямом документування воєнних злочинів Російської Федерації, а саме депортації та примусового переміщення українських дітей, встановлено місцезнаходження в Німеччині 161 української дитини, які розшукувались як примусово переміщені на тимчасово окуповані території або депортовані до РФ та Білорусі", —

поінформував Іван Вигівський.

У Німеччині знайшли понад півтори сотні українських дітей, яких примусово депортувала Росія - зображення
Фото - Укрінформ

Він зупинився також на проблемі всіх воєнних злочинів, скоєних російськими загарбниками на території України і задокументованих Національною поліцією України.

Київ розраховує на допомогу партнерів у притягненні російських воєнних злочинців до відповідальності як в українських судах, так і в судах інших країн, а військово-політичне керівництво — у Міжнародному кримінальному суді та Спеціальних трибуналах.

"Ми зацікавлені у спільних діях з нашими німецькими партнерами як на двосторонній основі, так і під егідою Європолу", —

підкреслив Іван Вигівський.

Він наголосив на плідній співпраці з німецькими колегами щодо документування і збору доказів.

Нагадаємо, 2 квітня, у Гаазі: 44 країни підтримали створення спецтрибуналу для росії за злочини проти України.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.