Новини
Суспільство
Здоров'я

У МОЗ анонсували нові сертифікати вакцинації: хто їх отримає

12.11.2021 Созанська Ірина 0

Нові види сертифікатів вакцинації видаватимуть перехворівши та щепленим дітям.

Фото: ДІЯ

Два нових види сертифікатів вакцинації від коронавірусу можна буда також згенерувати в «Дії». Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич під час брифінгу 12 листопада.

Документ про вакцинацію дитини віком від 12 років мають згенерувати в додатку батьки. При цьому, отримати документ можна навіть після першої дози вакцини. Для цього батьки мають додати в «Дію» відповідний документ, а саме свідоцтво про народження дитини.

Щодо сертифікатів для тих, хто вже перехворів на коронавірус, вони з'являться в «Дії» найближчим часом, оскільки розробка такої функції вже на завершальній стадії.

Отримати документ зможуть громадяни, яким лікар поставив діагноз COVID-19 та заніс інформацію у єдину електронну систему МОЗ. Щоправда, сертифікат можна буде отримувати не частіше, ніж двічі на рік, а термін його дії складатиме 105 днів з того моменту, як людина одужала.

Раніше "Погляд" повідомляв, що питання, щодо масової вакцинації від коронавірусу підлітків, у МОЗ планують розглянути лише після того, як буде щеплено щонайменше половину дорослого населення країни.

Разом з тим, Міністерство охорони здоров'я розширило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим. Імунізацію мають проходити соціальні працівники, держслужбовці, а також співробітники стратегічно важливих підприємств. 

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.