Новини
Україна

У Міненерго розповіли про один з найбільш масових обстрілів енергетичної інфраструктури

11 вересня сотні тисяч українців залишались без світла.

У Міненерго розповіли про один з найбільш масових обстрілів енергетичної інфраструктури - зображення

Вчора, 11 вересня, відбувся один з найбільш масових обстрілів енергетичної інфраструктури. У міненерго сьогодні, 12 вересня, розповіли подробиці обстрілу, куди влучили, а також як швидко вдалося відновити електропостачання.

Куди влучили?

Було обстріляно Зміївську ТЕС та три підстанції високої напруги, знеструмлено 40 підстанцій різної напруги, відключено 2 повітряні лінії 750 кВ, 5 повітряних ліній 330 кВ.

"Сотні тисяч українців залишались без світла на Полтавщині, Дніпропетровщині, Харківщині, Сумщині, Донеччині", –

міністр енергетики Герман Галущенко

Як швидко відновили електропостачання?

Як зазначають в міністерстві, вже за 40 хвилин світло почало повертатись в оселі українців. Натомість всі основні лінії було заживлено вже за 4,5 години.

Наразі ж повністю відновлено електропостачання споживачам Полтавської, Донецької області. Зараз ще залишаються знеструмленими на Сумщині 1,7 тисяч споживачів, на Дніпропетровщині – близько 3 тисяч, на Харківщині – 12 тисяч. Роботи з відновлення тривають.

Чи можливо протистояти наслідкам таких атак?

"Опалювальний сезон ще не розпочався, а ворог вже пішов в масову атаку на енергетичні об‘єкти. Що ми можемо (і робимо!) для протистояння наслідкам таких атак – це прискорення реагування, відпрацювання механізмів резервного заживлення, забезпечення матеріалами для цього і організація взаємодопомоги всіх компаній енергосектору – для максимальної ефективності і швидкості роботи", –

міністр енергетики Герман Галущенко

Також міністр енергетики зазначив, що під час обстрілів, за попередніми даними, загинули 4 енергетиків, троє поранених.

Нагадаємо, через ворожий обстріл 11 вересня були повністю знеструмлені дві області, ще три – частково.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.