Новини
Суспільство
Новини світу
За кордоном

У Казахстані затримали понад 200 мітингувальників "газових протестів" (ВІДЕО)

Люди продовжують штурмувати спецтехніку та міськради в різних куточках країни.

У Казахстані затримали понад 200 людей за порушення громадського порядку під час акцій протесту, що пройшли у кількох регіонах країни. Про це повідомила пресслужба МВС республіки.

Як повідомляв "Погляд", у Казахстані рік почався з мітингів, надзвичайного стану та відставки уряду. Країною прокотилася хвиля протестів, що вже охрестили "газовим майданом", адже люди невдоволені підвищенням цін на автогаз.

Наразі ж стало відомо, що протести вже перестали бути мирними. Люди штурмують будівлі державних органів влади, пошкодили службові автівки правоохоронців, а в Алмати, Шимкенті та Таразі здійснили спроби нападу на місцеві адміністрації, зокрема, вибивши шибки та двері будівель. Також відомо про випадки використання каміння, палиць, газових, перцевих балонів та пляшок із запалювальною сумішшю. Крім того, казахи перекривали дороги та блокували рух транспорту.

Водночас у центральній частині Алмати стався конфлікт мітингувальників із поліцією. Протестувальники забрали зброю у силовиків і почали стріляти. Вже є один поранений. Йому надають допомогу. Проте мітингувальники не зупиняються і атакують машину швидкої допомоги, аби медики не змогли допомогти пораненому військовослужбовцю.

Стало очевидним, що масові протести, що охопили Казахстан, з акцій проти підвищення цін на газ вже перетворилися на демонстрації з політичними гаслами.

Нагадаємо, сьогодні Північна Корея запустила ракету в бік Японії.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.