Новини
Суспільство
Новини світу
За кордоном

У Казахстані рік почався з мітингів, надзвичайного стану та відставки уряду (ВІДЕО)

Країною прокотилася хвиля протестів, що вже охрестили "газовим майданом".

З 2 січня в Казахстані відбуваються масові протести, люди невдоволені підвищенням цін на автогаз. Згодом протестувальники також почали вимагати відставки уряду.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв прийняв відставку уряду, який, втім, продовжуватиме виконувати свої обов’язки до формування нового Кабміну. Про це йдеться в опублікованому на сайті глави держави документі.

Також відомо, що президент країни ухвалив указ щодо запровадження режиму надзвичайного стану в Алматинській області, який діятиме з 12:30 сьогоднішнього дня до 0:00 19 січня. Крім того, на цей період запроваджено комендантську годину з 23:00 до 7:00. Також комендантську годину запроваджено в Алмати та Мангістауській області Казахстану.

За інформацією місцевих ЗМІ, у містах, де відбуваються мітинги, недоступні WhatsApp та Telegram, блокується інтернет. Натомість мітингувальники почали палити авто поліцейських, а ті у відповідь використали проти них травматичну зброю та світлошумові гранати.

У ЗМІ протести в Казахстані вже встигли охрестити "газовим майданом".

Нагадаємо, сьогодні Північна Корея запустила ракету в бік Японії.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.