Новини
Новини Київської області
Ірпінь

У Ірпінської громади намагаються вкрасти дитячу лікарню та землі медицини


Ірпінська міська рада вже більше року ігнорує питання дитячої лікарні. Влада намагається вкрасти дитячу лікарню та землі медицини, яких і так недостатньо в регіоні. Медичний комплекс включає в себе відділення міської лікарні і невідкладної медичної допомоги та дитячу міську лікарню. Медичне обслуговування мали отримати жителі Ірпінської ОТГ, так і діти із Бучі, Гостомеля та Ворзеля – єдиний дитячий стаціонар в регіоні. Ми зібрали інформацію: Чому хочуть скоротити лікарню до статусу відділення і які факти в генеральному плані говорять нам про те, що дитяча лікарня існує як лікарня. Чи вирішить питання медицини довгобуд медцентру на Садовій і як люди можуть долучитись до вирішення проблеми.

9 серпня 2021 року громадська організація Демократична Сокира. Ірпінь опублікувала розслідування з приводу резонансного питання будівництва дитячої лікарні в Ірпені з закликом підписати петицію-звернення до міської влади і розголосу проблеми серед Ірпінської громади.

Опитування жителів Ірпеня, чи згодні вони з вирішенням влади, про закриття дитячої лікарні на Давидчука, натомість відкриття відділення на вулиці Садова?

https://www.youtube.com/embed/V4heZVmI9P4

29 липня на 12-ій сесії XIII скликання Ірпінської міської ради, крім всіх інших неоднозначних рішень, було прийнято 2 наступні:1. рішенням ради №1159-12-XIII , яким вирішили, цитуємо:"прийняти безоплатно від НКП "Ірпінська міська центральна лікарня" на баланс виконавчого комітету Ірпінської міської ради об'єкт нерухомого майна за адресою: вул. Давидчука, 63-Ж в м.Ірпінь"2. іншим рішенням ради - дозволити розробку детального плану території, на якій в тому числі знаходиться і землі медицини.

Чому хочуть скоротити лікарню до статусу відділення?

Представники влади вже більше року розповідають про те, що ніякої дитячої лікарні не існує, що є тільки дитяче відділення, і що на місці дитячої лікарні потрібно побудувати дитячий садочок. Давайте розбиратися, що з цих слів правда, що з цих слів - законно, та що з цих слів - про інтереси громади Ірпінської ОТГ.

Представники влади вже більше року розповідають про те, що ніякої дитячої лікарні не існує, що є тільке дитяче відділення, і що на місці дитячої лікарні потрібно побудувати дитячий садочок. Давайте розбиратися, що з цих слів правда, що з цих слів - законно, та що з цих слів - про інтереси громади Ірпінської ОТГ.

Фото з facebook.com/sokyra.party.irpin

Які факти говорять нам про те, що дитяча лікарня існує як лікарня?

✅ назва І͟р͟п͟і͟н͟с͟ь͟к͟а ͟м͟і͟с͟ь͟ка ͟д͟и͟т͟я͟ч͟а ͟л͟і͟к͟а͟р͟н͟я згадується навіть у рішенні ІМР від 29.07.2021.

✅ та сама назва на вивісці на будівлі

✅ та сама назва в розділі привяченому медицині на сайті imr.gov.ua

✅ також саме про дитячу лікарню та її реконструкцію писав Володимир Каплюк в своєму блозі на сайті lb.ua 14 жовтня 2015 року (і тоді пан Карплюк обіцяв закінчити реконструкцію, включно із побудовою реанімації, діагностичного відділення та соляної кімнати прямо там, на вул. Давидчука, 63-Ж, до кінця 2016 року - але то й таке, обіцяв та й обіцяв)

✅ в декларації НАЗК головного лікаря Ірпінської міської дитячої лікарні за 2016, що є на сайті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.Таким чином можна стверджувати, що як мінімум в 2015-2016 рр. дитяча лікарня на вул. Давидчука, 63-Ж існувала саме як ЛІКАРНЯ, а не відділення.

Комунальні землі з медичним призначенням?

Дитяча лікарня розташована на земельній ділянці 3210900000:01:084:0103 ͟р͟о͟з͟м͟і͟р͟о͟м͟ ͟3͟,͟1͟6͟ ͟г͟а͟ ❗ із цільовим призначенням ͟0͟3͟.͟0͟3͟ ͟Д͟л͟я͟ ͟б͟у͟д͟і͟в͟н͟и͟ц͟т͟в͟а͟ ͟т͟а͟ ͟о͟б͟с͟л͟у͟г͟о͟в͟у͟в͟а͟н͟н͟я͟ ͟б͟у͟д͟і͟в͟е͟л͟ь͟ ͟з͟а͟к͟л͟а͟д͟і͟в͟ ͟о͟х͟о͟р͟о͟н͟и͟ ͟з͟д͟о͟р͟о͟в͟'͟я͟ ͟т͟а͟ ͟с͟о͟ц͟і͟а͟л͟ь͟н͟о͟ї͟ ͟д͟о͟п͟о͟м͟о͟г͟и͟.͟ Знаходиться вона в зеленій зоні міста, що, як відомо, сприятливо впливає на процес одужання. В даному медичному закладі лікують як дітей Ірпінської ОТГ, яка включає в себе також наступні населенні пункти – Михайлівка-Рубежівка, Козинці, Діброва, Забуччя, так і дітей із Бучі, Гостомеля та Ворзеля, бо це – єдиний дитячий стаціонар в регіоні.І більше ділянок земель медицини такого розміру в Ірпінській ОТГ немає. Це - важливий факт!

Фото з facebook.com/sokyra.party.irpin

Що там в генеральному плані?

Згідно поки діючого «Оновлення генерального плану м.Ірпінь», відомого як «генплан-2018» та прийнятого не в законний спосіб командою Карплюка В.О. та представниками партії "Нові Обличчя" на ділянці в 3,16 га на вул. Давидчука має бути розташовано (графіка в коментарях):

✅ відділення міської лікарні (пункт 75)

✅ ͟ ͟д͟и͟т͟я͟ч͟а͟ ͟м͟і͟с͟ь͟к͟а͟ ͟л͟і͟к͟а͟р͟н͟я͟ (пункт 76)

✅ відділення невідкладної медичної допомоги (пункт 85)

✅ а на земельній ділянці навпроти ще й станція екстреної медичної допомоги (пункт 86).

Згідно інформаційної довідки до «Оновлення генерального плану м.Ірпінь» в галузі медицини планувалося будівництво:

✅ відділення Ірпінської міської лікарні по вул. Давидчука на 410 ліжок;

✅ медичного центру по вул. Садовій на 185 ліжок.Таким чином згідно планів самих же представників Нових Облич, які вони зафіксували 2018, жодне будівництво медцентру на Садовій не має впливати на землі медицини на Давидчука!!! Але чомусь в 2021 вони про це раптом забули.

Фото з facebook.com/sokyra.party.irpin

Чи вирішить питання медицини довгобуд медцентру на Садовій?

Ще декілька фактів, які важливі для розуміння ситуації навколо земель медицини 03.03, які наводить Демсокира. Ірпінь:

"Довгобуд медцентру на Садовій, будується із порушенням більшості норм щодо наявності території та норм по озелененню, які існують для медичних закладів; з моменту початку будівництва проект медцентру, він "схуд" з 9 поверхів до чи то 5, чи то 4-х; всі розрахунки, які зроблені в "генплані-2018" виконані з прогнозованої максимальної чисельності в 75 тисяч осіб в 2038 році, але вже зараз, в 2021 році, чисельність населення Ірпінської ОТГ становить орієнтовно 102-105 тисяч осіб, а кількість підписаних медичних декларацій - понад 90 тисяч. Землі медицини за адресою вул. Давидчука, 63-Ж мають бути збережені в повному обсязі, бо потреба в них виникне вже в найближчі декілька років, у зв'язку із стрімким зростанням населення. Депутати мають діяти в межах прийнятого ними же «Оновлення генерального плану м.Ірпінь» 2018 року".

Як люди можуть долучитись до вирішення проблеми?

Мешканці міста мають зрозуміти, що якість їх життя в Ірпені в майбутньому повністю залежить від розумінь дій влади та від здатності донести до влади інтереси громади. Якщо Ви розумієте, як важливо мати необхідну кількість місць в лікарнях стотисячного міста, та розумієте, що для лікарень потрібні земельні ділянки відповідного цільового призначення, то ми пропонуємо Вам зробити так, щоб влада Вас почула!

Підпишіть електронну петицію про збереження всієї ділянки землі, вона буде доступна за цим посиланням - перешліть посилання своїм сусідам та знайомим.

Завантажте за посиланням підписний лист до мера та організовуйте збір підписів під ним у своєму ЖК, кварталі, мікрорайоні.

Пізніше, всі ці листи з підписами будуть зібрані активістами до купи для подальшого оформлення звернення до мера від громадян міста. Звертайтеся до своїх депутатів - шаблон звернення також можна завантажити, пояснюйте їм необхідність збереження цих 3,14 га земель медицини.

Підписуйте це звернення також у своїх сусідів та фіксуйте факт його передачі (фото з депутатом), слідкуйте за оновленнями по питанню збереження землі дитячої лікарні по вул. Давидчука, 63-Ж.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що дитячу лікарню на вулиці Давидчука в Ірпені збираються закрити. Натомість ірпінська влада планує відкрити відділення на вулиці Садовій.

https://www.youtube.com/embed/pmFugV36jeA

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.