Новини
Україна
Україна-суспільство

У ДТЕК розповіли про ситуацію в енергосистемі України (ВІДЕО)

Наразі енергетики також продовжують ремонтні роботи, де раніше були пошкодження від ворожих атак.

В українській енергосистемі відсутній дефіцит потужностей.

Така ситуація вже 19 днів поспіль. Споживання покривається українською генерацією та незначним імпортом.

У роботі всі види електростанцій енергосистеми. Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей не доводились. Отже, мережевих обмежень наразі немає в жодній області.

"При зміні ситуації в енергосистемі та різкому зростанні споживання можливе застосування відключень. Вчора ввечері внаслідок обстрілу росіян є пошкодження у мережах операторів системи розподілу на Полтавщині та Сумщині. Бригади обленерго ведуть відновлювальні роботи".

Енергетики також продовжують ремонтні роботи, де раніше були пошкодження від ракетних та дронових атак росіян.

Українська енергосистема почала стабільно працювати завдяки міжнародній підтримці. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Це один з основних факторів, завдяки якому в України наразі бездефіцитний режим.

Ще на стабільність роботи енергосистеми вплинули:

  • ефективна робота ППО;

  • введення в роботу усіх дев'яти атомних енергоблоків, які зараз є в розпорядженні України;

  • аномально тепла зима, яка дозволила не включати додатковий електрообігрів;

  • підвищення рівня річок, що дозволило повніше використати гідроенергетику;

  • сонячні дні, що дозволили ефективніше використовувати сонячні електростанції.

Надалі робота української енергосистеми усе одно залежатиме від дій російських окупантів. Адже ворог може будь-коли обстріляти об'єкти енергоінфраструктури.

Це означає, що у разі масованої ракетної атаки енергетикам знову доведеться запровадити графіки відключень. Але зараз українська енергосистема майже не відчуває дефіциту електроенергії.

Також раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, що найважчий період для критичної інфраструктури нашої країни вже минув.

"Можемо констатувати, що найважчий період вже минув. Ми витримали російський енергетичний терор і забезпечили тепло у будинках українців".

Також керівник уряду зазначив, що Україні вдалося виграти "битву за світло".

Нагадаємо, раніше повідомляли про складну ситуацію в енергосистемі. Адже, 10 лютого енергосистема України зазнала 14-го масованого ракетного удару та вночі – 16-ї атаки ворожими БПЛА. Дефіцит в енергосистемі – значний. Найскладніша ситуація була у трьох областях: Харківській, Хмельницькій та Одеській областях.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.