3 лютого минуло 155 років від дня народження яскравого самобутнього письменника широкого творчого діапазону Володимира Івановича Самійленка.![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/02/Samijlenko_V.jpg)
У його доробку – поезія, сповнена ніжної любові до свого народу і рідної землі, пʼєси, оповідання. Шанували Самійленка і як талановитого журналіста, перекладача та сатирика.
І хоч народжений митець на Полтавщині, щедрій на таланти, та свій останній спочинок знайшов у м. Боярка Києво-Святошинського району Київщини.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/02/50973686_1173980292769132_5600377804815335424_n.jpg)
Урочистості з нагоди вшанування 155-річчя вірного сина України Володимира Самійленка розпочалися у Боярці ще 1 лютого виступом театральної студії "Крила"
(режисер-постановник - Тетяна Вікулова) з уривком вистави за п"єсою Володимира Івановича "Дядькова хвороба" та врученням літературно-мистецької премії ім. Володимира Самійленка. Цьогоріч її отримали народний артист України, кобзар, лідер гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко та історик, член Київської обласної організації Національна спілка краєзнавців України Сергій Лисенко.
3 лютого вшанування відомого діяча української літератури, історії, культури продовжили покладанням квітів та панахидою на могилі письменника на Боярському городищі біля Свято-Михайлівської церкви, де Володимира Івановича боярська громада поховала 12 серпня 1925 року.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/02/51635718_1142617502564667_9122122563718217728_n.jpg)
Молитвами та теплими словами боярці віддали належну шану тому, чиє слово лишається для нащадків виявом справжнього незламного українського духу!
Фото Боярського краєзнавчого музею
Ілюстративний матеріал з відкритих джерел