Новини
Здоров'я
Київ

Ситуація з коронавірусом у столиці погіршується: Кличко


У зв’язку із поверненням карантинних обмежень мер Києва Віталій Кличко звернувся до містян з листом, де висловив занепокоєння та водночас впевненість у тому, що саме ці міри сприятимуть призупиненню розповсюдження вірусу і допоможуть зберегти здоров’я та життя  киян.

Як і по всій Україні, у місті невпинно зростає кількість випадків захворювання. Так, «Погляд» повідомляв, що з 21 вересня, згідно із оновленим карантинним зонуванням України, Київ потрапив до «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки.

Це означає повернення до частини обмежень, визначених КМУ

Зокрема у масових заходах можуть брати участь не більше 220 осіб, відвідувати групові заняття у професійних та вищих навчальних закладах освіти дозволено не більше 20 слухачам, частково заборонена діяльність спортивних залів та фітнес-центрів, до того ж тимчасово обмежене проведення медзакладами планових госпіталізацій.

Перевозити пасажирів громадським транспортом можна тільки в кількості 50% місць для сидіння.

Міський голова нагадав про необхідність дотримуватися загальновідомих правил безпеки і за перших симптомів хвороби негайно звертайтесь до сімейного лікаря або на цілодобову гарячу лінію «Порада лікаря за телефоном». На неї кияни можуть телефонувати за номером 15-83 зі стаціонарного та (044) 235-01-01 з мобільного телефонів.

 Ситуація в місті - контрольована

  • Загалом у 18 медзакладах столиці для прийому хворих на COVID-19 підготовлено понад 2000 ліжок. Всі вони – в ізольованих відділеннях. У кожній палаті є система подачі кисню. І кожна палата – також ізольована.
  • Апаратів ШВЛ у лікарнях  – понад 400.
  • Лікарям вистачає медикаментів і засобів індивідуального захисту, які закуповує місто.
  • На підготовку шкіл до навчального року місто виділило з бюджету 40 млн грн. Зокрема, на закупівлю навчальними закладами дезинфекторів, засобів індивідуального захисту, термометрів.
  • Місто підтримує малий та середній бізнес, надаючи йому пільги та кредити за зниженими відсотковими ставками.

Зауважимо, сьогодні стало відомо, що Польща завершила виробництво першого препарату для лікування COVID-19.